POMAGAJĄ MŁODYM I STARSZYM

WYDARZENIA\ Grupa żuromińskich wolontariuszy działająca przy Szkole Podstawowej nr 1 w Żurominie jest bardzo aktywna. Co i rusz pod okiem opiekunki Anety Czyżyk organizują akcje, skierowane zarówno do młodszych, jak i starszych odbiorców.

W listopadzie zaangażowali w pomoc dla Oskara Kwiatkowskiego, chłopca z Żuromina, który potrzebuje drogiego leku, by normalnie żyć. Podczas akcji charytatywnej, jaką przeprowadzili w swojej szkole udało się zebrać ponad tysiąc zł, które wpłacono na konto fundacji „Serce dziecka” nr 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843, numer swift BIGBPLPW, z dopiskiem „ZC 8410 Oskar Kwiatkowski”.

W grudniu oprócz mikołajkowej akcji, jaką zorganizowali na oddziale dziecięcym dla przebywających tam małych pacjentów, wolontariuszki: Nicol Jakubowska, Kinga Lankajtes, Aleksandra Lewandowska, Maria Sadowska, Zuzanna Stankiewicz, Maja Radzimska i Natalia Truszkowska przygotowały dla pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego program słowno-muzyczny pt. „Hej kolęda, kolęda”.

– Dzieci lubią poświęcać swój wolny czas starszym osobom – informuje nas opiekunka grupy Aneta Czyżyk. Jak dodaje, podczas świątecznego przedstawienia, w którym wolontariuszki zaprezentowały swoje talenty wokalne i recytatorskie, wspólnie z pensjonariuszami śpiewano kolędy, a potem uczennice wręczyły pacjentkom i pacjentom prezenty od Mikołaja. – Pensjonariusze ZOL-u nigdy nie kryją radości i wzruszenia podczas wizyty młodych ludzi – opowiada Czyżyk. I podkreśla, że warto zaszczepiać w młodych ludziach chęć niesienia pomocy innym. Obojętne, czy starszym, czy młodszym.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.