Paluszewska pozytywnie zaopiniowana

W Zespole Szkół w Lutocinie, który powstał z połączenia Szkoły Podstawowej i Przedszkola nowym dyrektorem będzie Anna Paluszewska. Przy siedmiu głosach za i jednym wstrzymującym komisja konkursowa pozytywnie zaopiniowała jej kandydaturę. Paluszewska do tej pory pełniła funkcję dyrektor Szkoły Podstawowej. Zostanie powołania na nowe stanowisko na okres pięciu lat.
#NAZWA?

W Lutocinie od 1 września uchwałą Rady Gminy powstanie Zespół Szkół. Placówka ta łączyć będzie Szkołę Podstawową oraz Przedszkole. W czwartek, 25 lipca, odbył się konkurs na nowego dyrektora placówki.

– Każdy, kto spełniał warunki formalne, mógł stanąć do konkursu. Był on wymogiem, bo jest to całkiem nowa placówka – mówił wójt Ryszard Gałka.

Do konkursu stanęła tylko jedna kandydatka. Była nią Anna Paluszewska dyrektor Szkoły Podstawowej w Lutocinie. Dyrektor pozytywnie przeszła proces konkursowy.

– Komisja konkursowa będzie wnioskowała o powierzenie stanowiska dyrektora Zespołu Szkół pani Paluszewskiej – informuje przewodniczący komisji, a jednocześnie sekretarz gminy Ryszard Dobiesz.

Spośród ośmioosobowej komisji (trzech przedstawicieli Rady Gminy, dwóch przedstawicieli kuratorium oświaty, po jednym przedstawicielu ze związków zawodowych, rady rodziców i rady pedagogicznej) siedem osób było za powierzeniem tego stanowiska Annie Paluszewskiej, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Głosowanie było tajne.

Anna Paluszewska zostanie powołana na swoje stanowisko na okres pięciu lat.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.