Piłka Siatkowa.. Juniorzy w półfinale II ligi

Siatkarski zespół juniorów Iskry Volley Zielona zwyciężył w grupie C rozgrywek II mazowieckiej ligi juniorów. Podopieczni Macieja Łebkowskiego zakończyli rozgrywki grupowe pewnym zwycięstwem. W trzech setach uporali się z drużyną UKS ,,Jedynka” Nowy Dwór Mazowiecki. Teraz czeka ich pojedynek półfinałowy.
Siatkarze Iskry ciesz� si� po udanej

Adam Toruński

torunski.adam@gmail.com

W sobotę 22 października w hali przy Zespole Szkół nr 2 w Żurominie, w ostatnim spotkaniu, siatkarze z Zielonej podejmowali drużynę UKS ,,Jedynka” Nowy Dwór Mazowiecki. Pojedynek w Żurominie był meczem o pierwsze miejsce w grupie, a więc spotkaniem dużej rangi. Gracze Iskry od pierwszych akcji serwowali bardzo udanie. Złe przyjęcie po stronie rywali było ich największym mankamentem i to ono najbardziej przyczyniło się do przegranej.

– Mecz potoczył się po naszej myśli. Zagrywka tego dnia świetnie nam wychodziła. Odrzuceni od siatki rywale nie byli w stanie wyprowadzić ataku. My dobrze kontrowaliśmy. Czasem przeciwnicy tracili też punkty bezpośrednio po złym przyjęciu. Teraz czekamy na półfinałowego rywala. Jesteśmy dobrej myśli. Wszystkie zespoły II ligi są w naszym zasięgu, więc liczymy na dobry wynik – mówi Mateusz Grzywiński rozgrywający zespołu z Zielonej.

W pierwszej fazie pierwszego seta gra toczyła się punkt za punkt, ale gdy zawodnicy z Zielonej dołożyli do repertuaru udanych zagrań także atak i blok, a siatkarze z Nowego Dworu mieli coraz większe kłopoty z przyjęciem zagrywki, to podopieczni Macieja Łebkowskiego ,,odjechali” rywalom o kilka oczek, by wygrać seta 25:16. Początek drugiej partii był całkowicie zdominowany przez zawodników Iskry. Gdy zdobyli przewagę kilku punktów, nie pozwolili sobie jej odebrać już do końca seta. Zwyciężyli 25:17. Przed trzecią partią trener dokonał kilku zmian. Z uwagi na dobry rezultat dał pograć zawodnikom z ławki rezerwowych. Choć gra toczyła się punkt za punkt, to w końcówce seta wyższość rywala musieli uznać zawodnicy z Nowego Dworu, którzy ulegli drużynie z naszego powiatu 23:25. Wygrana w tym pojedynku zapewniła graczom Łebkowskiego pierwsze miejsce w grupie C rozgrywek II Mazowieckiej Ligi Juniorów. W trzech meczach zgromadzili oni komplet (6) punktów i pozwolili sobie odebrać tylko jednego seta, samemu zwyciężając dziewięć. Teraz zmierzą się w półfinale, a następnie ewentualnie zagrają o awans do I Mazowieckiej Ligi.

Skład: Mateusz Grzywiński, Mateusz Koper, Mariusz Milewski, Mikołaj Rochna, Michał Pietrzak, Michał Jankowski, Piotr Gutowski, Jakub Siudziński, Damian Burczyński, Bartek Chmielewski, Adam Budzich, Szymon Jarzynka