Piłka halowa. Dwa bieguny

Piłkarze Wkry Żuromin wygrali halowy turniej o Puchar Wójta Gminy Szydłowo. Żurominianie przegrali tylko jedno spotkanie, tracąc w całym turnieju tylko dwie bramki. Na drugim biegunie znaleźli się piłkarze Boruty Kuczbork. Podopieczni Mariusza Kołakowskiego zajęli ostatnie, siódme miejsce.
Wkra �uromin wygra�a turniej w Szyd�owie

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

[b]Wkra zwycięża[/b]

Bardzo dobry występ na turnieju halowym w Szydłowie zanotowali piłkarze Wkry Żuromin.

Podopieczni Jarosława Sochackiego od pierwszego spotkania radzili sobie na parkiecie hali znakomicie. Już w pierwszym meczu nie dali większych szans zawodnikom Sokoła Grudusk i po bramach Rafała Pikalskiego i Rafała Kruka wygrali 2:0. W następnym meczu mierzyliśmy się z dobrze znanym rywalem z czwartoligowych boisk, gospodarzami Koroną Szydłowo. Pierwsza drużyna gospodarzy niestety pokonała Wkrę. Etatowi snajperzy podopiecznych Włodzimierza Gorczycy Łukasz Kosiorek, Marcin Rosocha pokonali Kamila Gatyńskiego, odpowiedź Rafała Kruka to było za mało i z parkietu schodziliśmy pokonani. Jak się później okazało była to jedyna porażka i jedyne stracone bramki przez żuromiński zespół w tym turnieju. Piłkarze Sochackiego do następnych spotkań podeszli jeszcze bardziej zmotywowani i skoncentrowani, by co chwilę odprawiać z kwitkiem kolejnych przeciwników. Pokonali kolejno Koronę II Szydłowo, Orlęta Baboszewo, rywala zza miedzy Borutę Kuczbork oraz Wieczfniankę Wieczfnia. Wkra odebrała puchar za końcowe zwycięstwo, a nagrodę indywidualną zdobył Kamil Gatyński, który został wybrany najlepszym bramkarzem imprezy.

[b]Boruta na siódmym[/b]

– Nie przywiązuję wagi do turniejów halowych. Chodzi o zrealizowanie jednostki treningowej – mówił wielokrotnie na naszych łamach trener Mariusz Kołakowski.

Szkoleniowiec trzyma się tej zasady. Mimo tego jednak, że wynik nie ma na nic wpływu, to Boruta chciała pokazać się z jak najlepszej strony. Niestety piłkarze z Kuczborka nie potrafili odnaleźć się na hali w Szydłowie i zajęli ostatnie miejsce. „Boruciarze” rywalizację zaczęli od spotkania z triumfatorem sprzed roku zespołem Orląt Baboszewo. Bramka Rafała Balcerzaka niestety na niewiele się zdała. Rywale do siatki trafili trzy razy. Wyrównane spotkanie z Wieczfnianką Wieczfnia również przegraliśmy, tym razem 1:2. Gorzej było już w spotkaniach z Koroną Szydłowo I i Sokołem Grudusk, gdzie rywale za każdym razem wbijali nam cztery bramki. Po dwa do zera natomiast piłkarze Kołakowskiego przegrali z Żurominem i drugą drużyną Korony.

Wkra Żuromin: Żelazny Bartosz, Izwantowski Tomasz, Pikalski Piotr, Koprowski Adam, Nowacki Bartłomiej, Gatyński Kamil, Pikalski Rafał, Watkowski Maciej, Stopczyński Dominik, Stopczyński Mateusz, Narewski Bartosz, Olszewski Michał, Kruk Rafał, Sochacki Jarosław, Dudek Sławomir

Boruta Kuczbork: Mariusz Kauer, Rafał Balcerzak, Piotr Watkowski, Marcin Reks, Łukasz Jończak, Mariusz Kołakowski

Wyniki:

Wkra Żuromin – Sokół Grudusk 2:0

Korona II Szydłowo – Wieczfnianka Wieczfnia 4:0

Boruta Kuczbork – Orlęta Baboszewo 1:3

Korona I Szydłowo – Wkra Żuromin 2:1

Sokół Grudusk – Korona II Szydłowo 0:0

Wieczfnianka Wieczfnia – Boruta Kuczbork 2:1

Orlęta Baboszewo – Korona I Szydłowo 1:4

Wkra Żuromin – Korona II Szydłowo 2:0

Sokół Grudusk – Wieczfnianka Wieczfnia 0:1

Boruta Kuczbork – Korona Szydłowo 0:4

Orlęta Baboszewo – Wkra Żuromin 0:3

Sokół Grudusk – Boruta Kuczbork 4:1

Wieczfnianka Wieczfnia – Orlęta Baboszewo 3:1

Korona II Szydłowo – Korona I Szydłowo 0:0

Wkra Żuromin – Boruta Kuczbork 2:0

Sokół Grudusk – Orlęta Baboszewo 1:5

Wieczfnianka Wieczfnia – Korona I Szydłowo 3:3

Korona II Szydłowo – Boruta Kuczbork 2:0

Wkra Żuromin – Wieczfnianka Wieczfnia 2:0

Sokół Grudusk – Korona Szydłowo 2:2

Orlęta Baboszewo – Korona II Szydłowo 2:0

Klasyfikacja końcowa:

1. Wkra Żuromin 6 15 12:2

2. Korona I Szydłowo 6 12 15:7

3. Wieczfnianka Wieczfnia 6 10 9:8

4. Orlęta Baboszewo 6 9 12:12

5. Korona II Szydłowo 6 8 6:4

6. Sokół Grudusk 6 5 7:11

7. Boruta Kuczbork 6 0 3:17

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.