Piłka halowa. Dwa razy czwarte

Piłkarze OVB Oldboy Żuromin mieli bardzo intensywny weekend. Żurominianie wzięli udział w dwóch turniejach piłki halowej – w sobotę rywalizowali w Mławie, w niedzielę mierzyli się z rywalami w Sierpcu. OVB zakończyło dwukrotnie na czwartym miejscu. Obydwie imprezy wygrali goście z Litwy Rese Alytus FK.
Kadr ze spotkania ze �l�skiem Wroc�aw. W walce o pi�k� Konrad Schinske (z lewej)

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Sobota na Mławskiej Hali Sportowej

Zmagania piłkarzy halowych w Mławie przyciągnęły znane zespoły z kraju i z zagranicy. W szranki stanęło sześć zespołów. NA MHS nie zabrakło także zawodników z ligową przeszłością – w barwach Śląska Wrocław grali m.in. Zbigniew Mandziejewicz, który zagrał z Legią Warszawa w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, Radosław Jasiński zdobywca 40 bramek w Ekstraklasie. W barwach Mławianki wystąpili natomiast byli piłkarze tego klubu, którzy m.in. grali w II lidze (ówczesny drugi poziom ligowy w kraju) z tym zespołem Mariusz Walczak czy Jarosław Szmyt. Turniej wygrali jednak piłkarze Rese Alytus FK. To oni okazali się najlepsi, notując w całym turnieju tylko jeden remis z OVB Oldboy Żuromin. Nasi piłkarze oprócz tego remisu zanotowali jeszcze dwa remisy z Mazurek Ełk i Śląskiem Wrocław, wygrali z Narwią Ostrołęka oraz zanotowali porażkę z gospodarzami. To dało sześć punktów, a w efekcie czwartą pozycję w końcowej klasyfikacji.

[b]Niedziela na WOŚP[/b]

W niedzielę żuromińscy gracze wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Swoim udziałem uświetnili coroczny turniej z tej okazji w Sierpcu. W Sierpcu zawodziła skuteczność. W pierwszych dwóch spotkaniach nasi piłkarze nie potrafili trafić do siatki przeciwnika. Na szczęście znakomicie spisywała się linia defensywna oraz bramkarz. Oni również nie dali się pokonać. Dwa pierwsze spotkania zakończyły się bezbramkowymi remisami. W trzecim meczu ze skutecznością było już zdecydowanie lepiej. Żurominianie potrafili trzykrotnie pokonać bramkarza sierpeckich oldbojów. Zajęcie drugiej lokaty w grupie pozwoliło na awans do półfinału. Tam na naszą drużynę czekali piłkarze zza wschodniej granicy piłkarze z Litwy. W półfinale zaliczyliśmy bardzo dobry, choć pechowy występ. Żurominianie prowadzili 1:0 na kilka minut przed końcem gry. Niestety dali sobie wbić bramkę wyrównującą. Wcześniej natomiast sami nie wykorzystali znakomitej sytuacji, nie trafiając do pustej bramki. W rzutach karnych natomiast okazaliśmy się słabsi. Taki obrót sytuacji spowodował, że tzw. „mały finał” zszedł na dalszy plan. Żurominianie zagrali tam słabiej i zasłużenie ulegli OSM Sierpc.

Skład: Maciej Wojciechowski, Mariusz Barcikowski, Paweł Wiśniewski, Robert Piotrowski, Krzysztof Bilicki, Arkadiusz Budzyński, Marek Osiecki, Konrad Schinske

Turniej Mława

OVB Oldboy Żuromin – Rese Alytus FK 0:0

OVB Oldboy Żuromin – Mławianka Mława 0:4

OVB Oldboy Żuromin – Mazur Ełk 1:1

OVB Oldboy Żuromin – Narew Ostrołęka 3:2

OVB Oldboy Żuromin – Śląsk Wrocław 3:3

Turniej WOŚP Sierpc

OVB Oldboy Żuromin – Elektroinstal Sierpc 0:0

OVB Oldboy Żuromin – Oldboy Baboszewo 0:0

OVB Oldboy Żuromin – Oldboy Sierpc 3:1

Półfinał

OVB Oldboy Żuromin – Rese Alytus FK 1:1 k. 2:3

O III miejsce

OVB Oldboy Żuromin – OSM Sierpc 1:3

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.