Piłka halowa. Gościnny Żuromin, SLO Raciąż wygrywa w hali przy LO

Mistrzowie rejonu ciechanowskiego - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie, ani też wicemistrz powiatu żuromińskiego Liceum Ogólnokształcące w Żurominie nie było w stanie wygrać I Międzypowiatowego Turnieju o Puchar Dyrektora LO rozgrywanego w Żurominie. Najlepszym zespołem zmagań okazał się gościnnie występujący w hali przy LO zespół Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu.
Wsp�lne zdj�cie przed rozpocz�ciem turnieju

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

W piątek 22 marca w hali przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie odbył się i Międzypowiatowy Turniej o Puchar Dyrektora LO Wojciecha Gralewskiego. W turnieju wzięło udział sześć zespołów. Czterech przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu żuromińskiego – mistrz powiatu oraz rejonu ciechanowskiego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie, wicemistrz powiatu Liceum Ogólnokształcące w Żurominie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej oraz Liceum Ogólnokształcące w Bieżuniu, a także Gimnazjum nr 1 w Żurominie oraz mistrz powiatu płońskiego, trzecia drużyna rejonu ciechanowskiego Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Raciążu. Taka obsada gwarantowała wysoki poziom piłkarski imprezy. Dopisała także publiczność, która momentami bardzo szczelnie wypełniała trybuny hali.

O tym, że turniej jest bardzo wyrównany można było się przekonać już w spotkaniach grupowych. Bardzo wiele emocji przyniosły zmagania w grupie A, gdzie mierzyły się LO Żuromin, LO Bieżuń i ZSP Żuromin. Po dwóch spotkaniach wszystkie drużyny miały po jednym zwycięstwie i o końcowej klasyfikacji zadecydowały bezpośrednie spotkania pomiędzy zespołami. Nieco spokojniejsza była rywalizacja w grupie B, gdzie bezapelacyjnie zwyciężyli goście z Raciąża, wyprzedzając zespół z Gimnazjum nr 1.

W półfinałach również nie zabrakło emocji. Gospodarze LO Żuromin mimo prowadzenia ulegli naporowi SLO Raciąż. Paweł Słabkowski golkiper LO został pokonany dwukrotnie i to podopieczni Olgierda Wszałkowskiego awansowali do finału. W drugim półfinale obie drużyny postawiły na ofensywę i padło aż jedenaście bramek. Zwycięzcą okazali się mistrzowie rejonu ciechanowskiego. W finale oglądaliśmy bardzo dobre widowisko. Wynik otworzyli gracze Cezarego Sznytra za sprawą Sebastiana Szelugi już po trzydziestu sekundach gry. Po przerwie gracze Wszałkowskiego wyrównali, a potem objęli prowadzanie. Na kilak minut przed końcem gry padło wyrównanie, a strzelcem bramki był Bartosz Narewski. Ten sam gracz przed upływem regulaminowego czasu gry musiał opuścić boiska za sprawą dwóch żółtych kartek. Gry w przewadze nie wykorzystali gracze z Raciąża i o wszystkim zadecydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywali piłkarze SLO i to w ich ręce trafił puchar. Na trzeciej lokacie uplasował się zespół LO Żuromin.

Grupa A

ZSP Żuromin – LO Bieżuń 2:3

LO Bieżuń – LO Żuromin 1:2

ZSP Żuromin – LO Żuromin 3:2

Grupa B

SLO Raciąż – ZSP Zielona 8:0

G1 Żuromin – ZSP Zielona 5:1

G1 Żuromin – SLO Raciąż 1:5

Półfinały

ZSP Żuromin – G1 Żuromin 7:4

LO Żuromin – SLO Raciąż 1:2

O V miejsce

LO Bieżuń – ZSP Zielona 7:1

O III miejsce

LO Żuromin – G1 Żuromin 3:8

Finał

ZSP Żuromin – SLO Raciąż 2:2 k.2:3

Klasyfikacja końcowa

1. SLO Raciąż

2. ZSP Żuromin

3. LO Żuromin

4. G1 Żuromin

5. LO Bieżuń

6. ZSP Zielona

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.