Piłka halowa. Pamięci dh. Eugeniusza Wiśniewskiego

Ochotnicza Straż Pożarna z Poniatowa wygrała halowy turniej piłki nożnej poświęcony pamięci dh. Eugeniusza Wiśniewskiego – wieloletniego prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonej, Żurominie, a także członka Zarządu Oddziału Powiatowego Ochotniczej Straży Pożarnej.
Zwyci�ska dru�yna z Poniatowa

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Jedenaście zespołów Ochotniczych Straży Pożarnych oraz zespół Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie – łącznie dwanaście zespołów piłkarskich rywalizowało w turnieju piłki halowej poświęconym pamięci dh. Eugeniusza Wiśniewskiego. – To będzie coroczny turniej. Będziemy grać by uczcić pamięć zmarłego, spotkać się integrować nasze środowisko – mówił Włodzimierz Wiśniewski organizator zawodów piłkarskich.

W sobotę 23 listopada w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie rozegrano szesnaście spotkań. Zespoły podzielone zostały na cztery trzyzespołowe grupy, a do dalszej fazy rywalizacji awansował tylko zwycięzca poszczególnej grupy. Ochotnicza Straż Pożarna w Mleczówce, Ochotnicza Straż Pożarna w Kliczewie Dużym, Ochotnicza Straż Pożarna w Poniatowie, a także Państwowa Straż Pożarna w Żurominie przebrnęły przez pierwszą część turnieju i znalazły się w fazie pucharowej. Tam przegrywający musiał pogodzić się z grą w tzw. małym finale, a zwycięzcy mogli powalczyć o główne trofeum, którym był efektowny puchar. W finale spotkały się drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej z Poniatowa oraz Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie. Lepsi okazali się jednak „ochotnicy”, którzy zdobywając dwie bramki zapewnili sobie zwycięstwo w całej imprezie. Poniatowo wygrało finał jak też cały turniej zasłużenie, nie tracąc ani jednej bramki.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.