Piłka halowa. Superpuchar dla Football Academy

Turniej o Superpuchar AGG z udziałem ośmiu najlepszych zespołów rozgrywek ligowych AGG Ligi zakończył się triumfem Football Academy. W finałowym pojedynku „akademia” pokonała OVB Oldboys Żuromin.
Superpuchar wywalczy� zesp� Football Academy

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Osiem najlepszych zespołów AGG Powiatowej Ligi Halowej Piłki Nożnej rywalizowało w turnieju o Superpuchar, który rozegrany został w hali przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie w ubiegłą niedzielę. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach. Turniej miał bardzo emocjonujący przebieg. Nie zabrakło również niespodzianek.

W grupach wiele niespodzianek

Spotkania grupowe przyniosły nieoczekiwane rozstrzygnięcia. W nich odpadł zwycięzca rozgrywek ligowych słabo radzący sobie tego dnia zespół Artex Dachy Unitra. Grający w grupie A zespół odniósł tylko jedno zwycięstwo i musiał pożegnać się z rywalizacją. Z tej grupy odpadł też zespół Państwowej Straży Pożarnej. Zmagania grupowe padły łupem OVB Oldboy, którzy zgromadzili sześć punkt a tuż za nimi był zespół Football Academy.

Nie mniej emocji było w grupie B. Tam jeden z głównych faworytów – zespół Farmerów również przedwcześnie musiał pożegnać się z rozgrywkami. Farmerzy musieli uznać wyższość wszystkich trzech ekip. Do ostatniej kolejki rozstrzygały się losy FC Wylazłowo. Ostatecznie jednak Wylazłowo zdołało zająć drugą lokatę w grupie. Pierwsze miejsce padło łupem dobrze dysponowanych tego dnia Pogromców.

Emocjonujące półfinały

Półfinałowe spotkania nie zawiodły kibiców. Już pierwszy pojedynek między żuromińskimi oldbojami a FC Wylazłowo pokazał, że to nie koniec emocji. O końcowy wynik nikt nie mógł być pewny do końca. Ostatecznie wygrał zespół OVB. Długo remis utrzymywał się w spotkani Football Academy z Pogromcami. Ostatecznie „akademii” udało się pokonać, do tej pory niepokonanego, bramkarza Pogromców. Strzałem pod poprzeczkę Maciej Watkowski zapewnił awans swojemu zespołowi.

Football Academy wygrywa wyrównany finał

Spotkanie finałowe było bardzo wyrównane. Mogliśmy obserwować bardzo ciekawy pojedynek. Był to mecz zgoła odmienny od pojedynku grupowego. Kilka zagrań z pierwszej piłki, a ostatecznie zgranie Dariusza Kluskiewicza głową w pole karne do Konrada Schinske i fantastyczne uderzenie, przy którym nie ma szans Piotr Retkowski. Była to akcja na miarę finału. Takim oto sposobem padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Na odpowiedź FA nie trzeba było długo czekać. Z rzutu wolnego do siatki trafił Maciej Watkowski. O losach finału przesadził błąd defensywy OVB, z którego skrzętnie skorzystał Robert Piotrowski, ustalając wynik spotkania na 2:1. W meczu o trzecie miejsce Pogromcy znokautowali FC Wylazłowo wygrywając 4:1

Grupa A

Artex Dachy Unitra – OVB Oldboys Żuromin 2:0

Football Academy – PSP Żuromin 2:0

PSP Żuromin – Artex Dachy Unitra 5:0

OVB Oldboys Żuromin – Football Academy 4:0

Artex Dachy Unitra – Football Academy 1:3

PSP Żuromin – OVB Oldboy Żuromin 0:4

Grupa B

FC Wylazłowo – Pogromcy 0:1

Chłopaki z jajami – Farmerzy 1:0

Pogromcy – Farmerzy 3:0

FC Wylazłowo – Chłopaki z jajami 2:0

FC Wylazłowo – Farmerzy 2:0

Chłopaki z jajami – Pogromcy 0:1

Półfinały:

FC Wylazłowo – OVB Oldboys Żuromin 1:2

Pogromcy – Football Academy 0:1

O III miejsce

Pogromcy – FC Wylazłowo 4:2

Finał

Football Academy – OVB Oldboys Żuromin 2:1

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.