Piłka halowa. Wkra Żuromin. Udana obrona tytułu

Podopieczni Wojciecha Błaszkiewicza zawodnicy Wkry Żuromin rocznika 1997 obronili tytuł sprzed roku, zwyciężając w turnieju halowym Mławianka Cup. W finale bez problemów ograli pierwszą drużynę gospodarzy.
Wkra �uromin obroni�a tytu� sprzed roku

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Po zakończeniu zmagań ligowych młodzi gracze Wkry Żuromin wzięli udział w halowym turnieju Mławianka Cup. Podopieczni Wojciecha Błaszkiewicza jako obrońcy tytułu uznawani byli za jednego z faworytów. Nie zawiedli. W ubiegłą niedzielę byli w wysokiej formie. O dobrej dyspozycji żurominian mogli się przekonać już w pierwszym meczu piłkarze Drukarza Warszawa. Zespół, z którym w ubiegłym roku Wkra mierzyła się w finale w spotkaniu grupowym od młodych graczy dostał solidne lanie. Po bramkach Dawida Sokołowskiego, Karola Podlińskiego i Huberta Łukaszewskiego podopieczni Błaszkiewicza wygrali 3:0. Większy opór postawił nam rywal zza miedzy. Drugi zespół Mławianki zagrał bardzo odważnie, ale nie wystarczyło to na naszą drużynę. Po dwóch zwycięstwach i pewnym awansie szkoleniowiec dał szansę zmiennikom. W ostatnim spotkaniu grupowym to oni musieli stawić czoła Startowi Nidzica. Po ciekawym spotkaniu padł remis 2:2.

W półfinale czekał na nas zespół Tęczy 34 Płońsk. Konsekwentna gra od pierwszej do ostatniej minuty zaprocentowała, a trafienia Cezarego Teodorczyka i Dawida Ptaszka pozwoliły wejść do finału. W finale grał tylko jeden zespół – Wkra Żuromin. Pierwsza drużyna gospodarzy była jedynie tłem dla graczy Wojciecha Błaszkiewicza. Bardzo dobre spotkanie rozgrywał Karol Podliński, który w finale dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Ostatnie słowo należało natomiast do kapitana zespołu Bartosza Laskowskiego. Młody żurominianin był pewnym egzekutorem rzutu karnego. Dla czternastoletnich piłkarzy Wkry Żuromin był to drugi z rzędu końcowy triumf w halowym turnieju Mławianka Cup.

Skład: Zieliński Dawid, Więckiewicz Piotr, Laskowski Bartosz, Sokołowski Dawid, Lotarski Artur, Miścigorski Rafał, Olszewski Radosław, Ptaszek Dawid, Podliński Karol, Matyjasik Miłosz, Teodorczyk Cezary, Łukaszewski Hubert, Rokicki Sebastian.

Wyniki:

Wkra Żuromin – Drukarz Warszawa 3:0

Wkra Żuromin – Mławianka Mława II 3:2

Wkra Żuromin – Start Nidzica 2:2

Półfinały:

Wkra Żuromin – Tęcza 34 Płońsk 2:1

Mławianka Mława I – Drukarz Warszawa 3:0

Mecz o III miejsce:

Drukarz Warszawa – Tęcza 34 Płońsk 2:1

Finał:

Wkra Żuromin – Mławianka Mława I 3:0

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.