Piłka halowa. Zostali w grupie

OVB Oldboy Żuromin wzięli udział w XII Międzynarodowym Turnieju im. Andrzeja Brończyka w Bydgoszczy. Niestety żurominianie opadli już w fazie grupowej, przegrywając m.in. ze zwycięzcą całej imprezy Olimpią Grudziądz.
NULL

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

To była już dwunasta edycja tego turnieju. W Bydgoszczy w hali Łuczniczka rozgrywany był XII Międzynarodowy Turniej im. Andrzeja Brończyka. Brończyk to legenda miejscowego Zawiszy. Bramkarz o uznanej renomie nie tylko w województwie, ale także w kraju. Po raz kolejny w tej prestiżowej imprezie wziął udział zespół z Żuromina – OVB Oldboys. W sobotę 7 grudnia żuromińscy piłkarze zameldowali się w hali z samego rana. Los przydzielił żurominian do niezwykle trudnej grupy. W losowaniu trafiliśmy na ubiegłorocznego zwycięzcę imprezy – Olimpię Grudziądz, a także litewski zespół FC Riese z dobrze znanym w Żurominie Edigijusem Baranauskasem, który wielokrotnie grywał z żuromińskimi oldbojami w turniejach piłkarskich (był przedstawcielem litewskiej firmy budującej obwodnicę) oraz bydgoski zespół Siernieczek.

Już pierwsze spotkanie z Olimpią Grudziądz pokazało jak trudny dla żurominian może być ten turniej. Olimpia od początku była zespołem lepszym i udowodniła to, zdobywając cztery bramki. Nasz zespół nie był w stanie zdobyć żadnej bramki. W drugim spotkaniu było już więcej walki i emocji. Wyrównanie spotkanie zakończyło się jednak zwycięstwem litewskiego zespołu. Przy większej dozie szczęścia wynik mógł być zupełnie inny. W ostatnim spotkaniu, które nie było obciążone żadnym ładunkiem stresowym OVB zagrało najlepsze zawody. W meczu o trzecie miejsce w grupie żurominianie przez cały pojedynek prowadziło grę, miało swoje sytuacje i jedna z nich została zamieniona na bramkę. Tylko jedno zwycięstwo spowodowało zakończenie turnieju dla Żuromina i powrót do domu na tarczy. Cały turniej podobnie jak przed rokiem wygrała Olimpia Grudziądz.

Wyniki:

OVB Oldboy Żuromin – Olimpia Grudziądz 0:4

OVB Oldboy Żuromin – FK Riese 2:3

OVB Oldboy Żuromin – Siernieczek 1:0

Skład: Tomasz Jakubowski, Krzysztof Bilicki, Marek Osiecki, Sławomir Dudek, Mariusz Barcikowski, Jarosław Berliński, Maciej Wojciechowski, Konrad Schinske

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.