Piłka nożna. Absolutorium dla zarządu

Zarząd MKS Wkra Żuromin otrzymał absolutorium na walnym zebraniu-sprawozdawczo wyborczym, które odbyło się w Żuromińskim Centrum Kultury. Nie doszedł do skutku natomiast najważniejszy punkt zebrania, czyli wybór nowych władz. Powód? Chętnych nie było, natomiast stary zarząd złożył ustną deklarację, że kandydował nie będzie.
Ust�puj�cy zarz�d klubu uzyska� absolutorium

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

W czwartek, 28 grudnia, miały zapaść ważne decyzje, co do dalszej przyszłości Miejskiego Klubu Sportowego Wkra. Tego dnia odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze.

– W sierpniu byliśmy u pana burmistrza i chcieliśmy wcześniej zakończyć kadencję. Poproszono nas, żebyśmy zostali do końca, do dziś – mówił na zebraniu prezes Andrzej Retkowski.

Najważniejszym punktem zebrania miał być wybór nowego zarządu klubu. Zanim jednak doszło do tego punktu wcześniej wiceprezes Jarosław Przytuła podsumował działalność sportową. Głosowano również nad absolutorium dla odchodzącego zarządu. Absolutorium uzyskane zostało bez problemów „za” głosowało 29 osób, pięć wstrzymało się od głosu.

Do nowych wyborów natomiast nie doszło. Powód? Brak chętnych do zajęcia miejsca w zarządzie. Nikt z obecnych na sali nie był, na tamtą chwilę, zainteresowany objęciem jakiekolwiek funkcji w klubie. Ustępujący zarząd również nie był zainteresowany dalszym pełnieniem swoich obowiązków, a każdy z członków złożył ustną deklarację o niekandydowaniu.

Patową sytuację rozwiązała propozycja przeniesienia wyborów, która spotkała się z aprobatą zebranych. Wybory zostały przełożone. Odbyły się one w środę, o godzinie 18.00 w sali kinowej, Żuromińskiego Centrum Kultury.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.