Piłka nożna. Amatorska Liga Miejska

Unitra nie zwalnia tempa. Zwycięstwo w spotkaniu z POM-em daje im już cztery punkty przewagi nad drugim zespołem. W Amatorskiej Lidze Miejskiej w tej kolejce doszło do sensacyjnego rozstrzygnięcia. Jeden z outsiderów – Domex pokonał liczący się w walce o końcowe zwycięstwo w lidze zespół Pogromców Orlików.
Stra� nie podda�a si� i wysz�a z wielkich opresji. Kadr ze spotkania PSP �uromin � Metal-Plast

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Pogromcy Orlików – Domex

Układ tabeli przed tą kolejką wskazywał na łatwe zwycięstwo Pogromców z jednym z ligowych outsiderów. Rzeczywistość była jednak zupełnie inna. Domex postawił rywalom trudne warunki i sensacja stała się faktem. Domex zagrał bardzo mądrze. Cofnął się na własną część gry i tam bardzo agresywnie atakował rywala odbierając mu piłkę. Zaowocowało to dwoma golami, które wyraźnie zdenerwowały Pogromców. Do przerwy jednak odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Po przerwie zdominowali spotkanie. Domex był tylko tłem, ale bronił się umiejętnie. Przez 20 minut robił to tak dobrze, że Pogromcy Orlików, którzy przeważali nie potrafili znaleźć drogi do bramki.

Karpińscy – Hurtownia Monika

Korzystając z potknięcia rywali na drugą lokatę wysunęła się drużyna Hurtowni Monika. Swoje spotkanie wygrała z zawodnikami Gospodarstwa Ogrodniczego Karpińscy 4:1. Byli drużyną lepszą, dłużej utrzymywali się przy piłce i konstruowali wiele akcji ofensywnych. Przyniosło to efekt w postaci bramek i dało trzy punkty.

Adios – PKS Żuromin

Grad bramek mogli zobaczyć kibice obserwujący pojedynek Adios z PKS Żuromin. Nominalni gospodarze po raz kolejny udowodnili, że potrafią strzelać bramki i tym razem piłka w siatce rywala lądowała aż dziesięciokrotnie. PKS odgryzł się czterema trafieniami, co nie wystarczyło do zdobycia choćby punktu.

Tramwaje – Rosario

W tym spotkaniu również pachniało niespodzianką. Będące do tej pory bez punktów Rosario prowadziło z Tramwajami 1:0. W drugiej części gry to jednak rywale byli górą. Zabrali się za odrabianie strat i zrobili to na tyle dobrze, że wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali.

POM – Unitra

Piąte spotkanie, piąte zwycięstwo odnieśli piłkarze osiedla Unitra. Tym razem na ich drodze stanął zespół Powolnego Obchodu Miasta. Nie wytrzymał jednak naporu lidera i mimo tego, że zdołał odgryźć się celnym trafieniem nie zdobył nawet punktu. Unitra do bramki Arkadiusza Rogozińskiego trafiła trzykrotnie i pełna pula punktów trafiła na konto lidera.

PSP Żuromin – Metal-Plast

Nim na dobre rozpoczęło się to spotkanie to Metal-Plast prowadził już 0:2 wykorzystując błędy rywali. Później spotkanie to bardziej się wyrównało do przerwy obydwie drużyny miały po jednej dogodnej sytuacji, ale nie udało się ich wykorzystać. Po zmianie stron drgnęło w grze żuromińskiej straży. Z upływem minut Metal-Plast opadał z sił, dodatkowo kontaktowa bramka dla straży dodała wiary we własne umiejętności. PSP poszła za ciosem i zdobyła jeszcze dwie bramki wygrywając wydawałoby się przegrane spotkanie.