Piłka nożna. Artex Dachy Unitra trzecią drużyną województwa

Artex Dachy Unitra zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim turnieju Orlik Polska w eliminacjach wojewódzkich. To duży sukces amatorskiego zespołu z Żuromina. Na finały ogólnopolskie do Kutna pojedzie zwycięzca turnieju Alcybiades Ząbki.
Artex Dachy Unitra reprezentowa� �uromin na arenie wojew�dzkiej

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Orlik Polska to projekt skierowany do wszystkich jednostek samorządowych w kraju, który ma na celu dotarcie do jak największej rzeszy sympatyków piłki nożnej. Projekt ma charakter rywalizacji zespołów amatorskich. To już trzecia edycja imprezy.

Artex Dachy Unitra do turnieju wojewódzkiego zakwalifikował się poprzez eliminacje regionalne rozegrane w Żurominie. Wojewódzki etap to kolejna część projektu. Tym razem turniej ten rozegrany został w Celestynowie. Zespół z Żuromina trafił na amatorskie zespoły z Płońska, Warszawy, Góry Kalwarii oraz Celestynowa. Grupa ta była bardzo wyrównana, dlatego też do końca nie było pewne, kto awansuje. Artex spisał się bardzo dobrze. Po trzech grupowych zwycięstwach i jednej porażce (z niepokonanym Natolinem Warszawa) zajął drugie miejsce w grupie i stanął do rywalizacji w półfinałach. Tam poprzeczka zawieszona była zdecydowanie wyżej. Znakomicie ustawiony w defensywie, ukształtowany piłkarsko zespół Alcybiades Ząbki nie dał szans w walce o finał i walkę o awans na Mistrzostwa Polski Artexowi. W spotkaniu o trzecie miejsce zespół z osiedla Unitra zmierzył się z ubiegłorocznym Mistrzem Polski Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Orlika AC Revalid Celestynów. Zespół mistrza kraju okazał się nie taki straszny. Już po chwili żurominianie osiągnęli trzybramkową przewagę, której pilnowali do końca spotkania. Na kilka minut przed końcem Artex prowadził nawet 7:2, ale gospodarze w ciągu kilku minut do siatki trafili dwa razy. Za trzecie miejsce Artex Dachy Unitra otrzymał pamiątkowy puchar, a każdy z zawodników medale oraz upominki od Gminy Celestynów.

Wyjazd zespołowi Artex Dachy Unitra na wojewódzki turniej do Celestynowa umożliwiła firma Artex Krzysztofa i Jarosława Czachorowskich, a także Urząd Gminy i Miasta Żuromin. Serdeczne podziękowania.

Skład: Sebastian Szeluga, Arkadiusz Rogoziński, Paweł Usakowski, Mateusz Gruz, Grzegorz Barski, Marcin Romanowski, Bartosz Budziński, Michał Osiecki, Michał Szczechowicz, Paweł Budzich, Łukasz Fijałkowski, Kamil Warmiński

Wyniki:

Spotkania grupowe

Artex Dachy Unitra – Płońsk 3:0

Artex Dachy Unitra – FC Natolin Warszawa 2:3

Artex Dachy Unitra – Dzikie Węże Celestynów 2:0

Artex Dachy Unitra – Góra Kalwaria 2:1

Półfinał

Artex Dachy Unitra – Alcybiades Ząbki 1:4

AC Revalid Celestynów – FC Natolin Warszawa 0:2

O III miejsce

Artex Dachy Unitra – AC Revalid Celestynów 7:4

Finał

Alcybiades Ząbki – FC Natolin Warszawa 4:2

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.