Piłka nożna. Awans LO

Piłkarska drużyna dziewcząt z żuromińskiego liceum awansowała na zawody rejonowe. W jedynym rozegranym spotkaniu „ogólniak” pokonał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie 8:1.
Pami�tkowe zdj�cie obydwu dru�yn

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Do zawodów powiatowych w piłce nożnej dziewcząt stanęły tylko dwa zespoły. Na kompleksie Orlik, gdzie rozgrywany był turniej stawiły się żuromińskie szkoły – LO i ZSP. W wyniku tego rozegrane zostało tylko jedno spotkanie. Początkowo było ono wyrównane. Do dziesiątej minuty gry trwała zażarta walka o każdą piłkę i utrzymywał się wynik bezbramkowym. Wtedy jednak do własnej bramki trafiła piłkarka ZSP i worek z bramkami się rozwiązał. Chwilę później było już 2:0. Przed przerwą natomiast udało się rywalkom zdobyć gola kontaktowego po perfekcyjnie wykonanym stałym fragmencie gry. Po przerwie na murawie dominowały już tylko podopieczne Anety Fodrowskiej. Piłkarki z żuromińskiego „ogólniaka”, co rusz nękały bramkę ZSP i popisywały się niezwykłą skutecznością. W tej odsłonie gry trafiły do siatki aż sześciokrotnie. ZSP zagroziło bramce LO tylko raz, ale na posterunku była bramkarka.