Piłka nożna. „Boruciarze” przełamali złą passę

W minioną sobotę na własnym boisku Boruta Kuczbork przełamała fatalną serię. „Boruciarze” przed własną publicznością po bramkach Rafała Kieczmera i Wojciecha Lipowskiego pokonali GKS Strzegowo 2:0. Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu. Po dwóch żółtych kartkach plac gry opuścić musiał Sebastian Rybak.
To nie by� dobry mecz w wykonaniu Boruty, ale za to zwyci�ski

Boruta Kuczbork na kolejne zwycięstwo w lidze czekała od trzydziestu jeden dni. Ostatnie zwycięstwo „Boruciarze” odnieśli na wyjeździe 1 maja we Wieczfni. Wtedy to zespół Mariusza Kołakowskiego pokonał tamtejszą Wieczfniankę 2:1.

Jeszcze dłużej, bo aż od 3 listopada czekają na zwycięstwo przed własną publicznością. Wtedy w Kuczborku przegrał MKS Ciechanów. W tej rundzie na własnym terenie Boruta nie wygrała do minionej soboty. Mecz z GKS Strzegowo to prawdziwe przełamanie kuczborskich piłkarzy. Piłkarsko mecz może nie należało do najlepszych i najciekawszych, ale zdobycie trzech punktów było bardzo ważne.

– Nie jestem zadowolony z naszej gry, bo w przekroju całego spotkania nie zasłużyliśmy na trzy punkty, ale cieszę się, że je zdobyliśmy – mówił po meczu szkoleniowiec Boruty Mariusz Kołakowski. – W wielu przegranych spotkaniach lepiej prezentowaliśmy się niż w tym wygranym, dlatego lepiej grać słabo, a wygrywać – dodaje szkoleniowiec.

U piłkarzy GKS Strzegowo od pierwszych minut widać było chęć i wolę walki. Widać było, że za wszelką cenę goście chcą zdobyć punkty, by móc włączyć się do walki o utrzymanie. Goście najlepszą swoją okazję mieli tuż przed końcem spotkania. Wtedy to ze środka urwał się defensorom napastnik i miał otwartą drogę do bramki. Strzał z siedmiu metrów minął jednak bramkę Mariusza Kauera.

Po przerwie to gospodarze trafiali do siatki. Pierwszy zrobił to Rafał Kieczmer, który jeszcze w minionej rundzie występował w barwach GKS Strzegowo. Kieczmer bramkę przeciwko swoim byłym kolegom zdobył z rzutu karnego. Arbiter jedenastkę dla gospodarzy podyktował po zagraniu ręką w polu karnym. Obrońca gości w ten sposób bronił strzał Huberta Dobrzyńskiego. Wynik na 2:0 w zamieszaniu podbramkowym w 88 minucie ustalił Wojciech Lipowski. Wcześniej gospodarze stracili zawodnika. Sebastian Rybak po dwóch żółtych kartkach musiał opuścić plac gry.

– Wygraliśmy w stylu bardzo mizernym, ale należy się cieszyć. W ten sposób utrzymaliśmy się w lidze, co było naszym celem, ale wiadomo, że chcieliśmy i chcemy ugrać więcej. Ta runda jest dla nas koszmarna. Zostało jeszcze kilka spotkań, będziemy walczyć o kolejne punkty – kończy Mariusz Kołakowski.