Piłka nożna. Boruta Kuczbork. Dobra tylko pierwsza połowa

Taktyka piłkarzy Boruty Kuczbork sprawdzała się tylko przez pierwsze czterdzieści pięć minut. W tym czasie podopieczni Mariusza Kołakowskiego znakomicie realizowali zadania defensywne, choć raz dali się zaskoczyć. Po przerwie stracili już cztery gole. Błękitni pokonali Borutę 5:0.
Tomasz K�pczy�ski (z lewej) przerywa akcj� rywali

W mocno okrojonym składzie na spotkanie z aspirującą do awansu drużyną Błękitnych Raciąż wybrała się drużyna z powiatu żuromińskiego – Boruta Kuczbork. W pojedynku z silną drużyną Marka Brakowieckiego trener Mariusz Kołakowski miał ból głowy. Kołakowski tego dnia nie mógł skorzystać z usług wielu zawodników. Absencje dotyczyły każdej z formacji. Zabrakło sześciu graczy w tym m.in. podstawowego obrońcy Łukasza Gburczyka, pomocnika Pawła Olszewskiego i napastnika Krzysztofa Deki.

Na spotkanie do Raciąża pojechało zaledwie jedenastu graczy. Kołakowski musiał poukładać zespół, dokonać roszad i tak w linii obrony pojawił się nominalny zawodnik ofensywny Paweł Ulatowski, a w ofensywie mogliśmy oglądać dwóch młodych napastników – Piotra Kowalskiego i Mateusza Grabowskiego. Smaczku temu spotkaniu dodawał fakt, że w zespole gospodarzy występują dwaj gracze, którzy byli związani z Borutą – Michał Golian i Dariusz Borzym.

„Boruciarze” w pierwszej połowie zagrali bardzo mądrze. Choć, to rywale nadawali ton boiskowym wydarzeniom, to nasz zespół umiejętnie się bronił. Defensywna taktyka przynosiła skutek aż do 45 minuty spotkania. Wtedy po raz pierwszy Błękitni złamali obronę naszego zespołu.

Po przerwie nie było tak dobrze jak w pierwszej części spotkania. Przewaga rywali okazała się tak przytłaczająca, że defensywa „Boruciarzy” nie radziła sobie już tak dobrze z atakami gospodarzy. Miejscowi wykorzystali swoją przewagę w tym spotkaniu. Mariusz Kauer, co rusz był w opałach. Golkiper Boruty w tej części gry musiał wyciągać piłkę z siatki aż czterokrotnie.

[b]Błękitni Raciąż – Boruta Kuczbork 5:0 (1:0)[/b]

Skład: Kauer – Watkowski P., Ulatowski, Kujawa, Kępczyński – Kuskowski, Suchoparski, Watkowski B., Ławicki – Kowalski, Grabowski