Piłka nożna. „Czekałem na ten moment, od kiedy przyszedłem na Konwiktorską”

Wychowanek żuromińskiej Wkry Łukasz Teodorczyk rozpoczął strzelanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Dwudziestoletni napastnik dał zwycięstwo Polonii Warszawa w meczu 5. kolejki T-Mobile Ekstraklasy przeciwko GKS-owi Bełchatów 2:1. – Czekałem na ten moment, od kiedy przyszedłem na Konwiktorską – tak o zdobytej bramce mówi Kurierowi bohater Polonii Łukasz Teodorczyk.
�ukasz Teodorczyk po zdobyciu bramki cieszy si� wraz z partnerami z zespo�u

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Dla młodego dwudziestoletniego piłkarza Polonii Warszawa dwudziesty siódmy dzień sierpnia zostanie w pamięci na zawsze. Wtedy to właśnie Łukasz Teodorczyk wychowanek Wkry Żuromin zdobył swoje premierowe trafienie w Ekstraklasie. To historyczny wyczyn. Teodorczyk jest pierwszym zawodnikiem z Żuromina, który zdobył bramkę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Bramka dwudziestoletniego napastnika cieszy tym bardziej, że dała ona trzy punkty zespołowi „Czarnych Koszul”.

– Czekałem na ten moment od czasu, kiedy przyszedłem na Konwiktorską – mówi Kurierowi Łukasz Teodorczyk- Po bramce byłem w wielkiej euforii. Tak naprawdę to po zakończeniu meczu, gdy już troszkę opadły emocje dotarło do mnie, że strzeliłem bramkę w Ekstraklasie, która dała trzy punkty mojemu zespołowi – kontynuuje napastnik.

Zawodnik, który drugi raz z rzędu rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce, zachowuje zimną krew i nie popada w hurraoptymizm.

– Jedna bramka nie czyni mnie piłkarzem i dobrym zawodnikiem, który może być pewny miejsca w takim klubie, jakim jest Polonia. Na każdym treningu trzeba udowadniać trenerowi, że powinien na mnie postawić, tylko przez pracę można stać sie podstawowym zawodnikiem. A bramka dodaje mi motywacji, żeby dać z siebie jeszcze więcej na treningu, aby było więcej takich momentów jak ten – kończy dwudziestolatek.

[b]Tak padło historyczne trafienie[/b]

Była 52 minuta spotkania. Piłkę na prawym skrzydle otrzymał Bruno, dośrodkował swoją słabszą prawą nogą Pavel Sultes przytomnie zgrał futbolówkę głową do ustawionego na piątym metrze Łukasz Teodorczyka. Wychowanek żuromińskiej Wkry strzelił na bramkę. GKS-u nie uratowała rozpaczliwa interwencja Łukasza Sapeli. Polonia wyszła na prowadzenie za sprawą dwudziestoletniego napastnika. Cztery minuty później młody żurominianin opuścił plac gry. Jego miejsce zajął Daniel Sikorski. Gol młodego gracza jest również do obejrzenia w Internecie na stronie ekstraklasa.tv

[b]

Czas na reprezentację[/b]

Łukasz Teodorczyk przebywa aktualnie na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Polski. Już dziś pierwsze spotkanie eliminacyjne o punkty. Podopieczni Stefana Majewskiego dziś grają z Albanią. Szóstego września, we wtorek, czeka ich pojedynek z Rosją. Tu również snajper z Konwiktorskiej może liczyć na występ. Czy trafi do siatki i pomoże reprezentacji w zdobyciu punktów? Przekonamy się już niebawem. O występie naszego piłkarza w koszulce z orłem na piersi poinformujemy za tydzień.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.