Piłka nożna. Kolejne powołanie dla Teodorczyka

Selekcjoner kadry narodowej do lat 20 Stefan Majewski powołał osiemnastu piłkarzy dwa spotkania kontrolne – z Niemcami i Szwajcarią. Szansę na kolejne występy w barwach biało-czerwonych będzie miał wychowanek żuromińskiej Wkry Łukasz Teodorczyk.
�ukasz Teodorczyk dosta� kolejne powo�anie do reprezentacji narodowej

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Trener reprezentacji Polski do lat 20 Stefan Majewski rozesłał powołania na spotkania kontrolne z Niemcami i Szwajcarią. Wśród powołanych ponownie znalazł się wychowanek żuromińskiej Wkry, piłkarz Polonii Warszawa Łukasz Teodorczyk. To drugie powołanie dla żurominianina.

[b]

Wspaniały debiut[/b]

Niespełna dwudziestoletni piłkarz ma za sobą wspaniały debiut w narodowej kadrze. Przypomnijmy. Debiutujący w reprezentacji w mecze ze Szwajcarią „Teo” rozegrał pełne 90 minut i dwa razy wpisał się na listę strzelców. To głównie dzięki jego grze reprezentacja Polski podniosła się z wyniku 0:2 i odniosła się zwycięstwo 3:2. Kolejne powołanie dla młodego zawodnika było nieuniknione. Po takim debiucie trener Stefan Majewski nie miał wątpliwości, co do przydatności w kadrze tego piłkarza.

[b]Powołanie drugie[/b]

Łukasz Teodorczyk na powołanie zasłużył nie tylko dzięki swojemu wymarzonemu debiutowi. Piłkarz warszawskiej Polonii przy do niedawna pracującym przy Konwiktorskiej Theo Bossie nie miał szans na występy w pierwszej drużynie, ciężko pracował na obozach przygotowawczych i znakomicie prezentował się z rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. W ostatnim spotkaniu ME wychowanek klubu z Żeromskiego trafił dwukrotnie, umacniając się tym samym na pozycji lidera strzelców. Ma już na swoim koncie 11 trafień. Czy żurominianin swój strzelecki instynkt pokaże także w spotkaniach reprezentacji? Czy znów trenera Stefana Majewskiego, kibiców i poprowadzi reprezentację Polski do zwycięstwa? Okaże się to już niebawem. Spotkanie z Niemcami zostanie rozegrane 24 marca o godzinie 20:15 w Cottbus, natomiast pięć dni później o godzinie 18:00 Polacy podejmą w Sulejówku Szwajcarów.

fot.ksppolonia.pl

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.