Piłka nożna. Mecz z wieloma podtekstami na remis

Boruta Kuczbork na własnym terenie zremisowała z Wkrą Bieżuń w derbach powiatu żuromińskiego. Przed przerwą bliżsi zwycięstwa byli goście, ale w drugiej odsłonie zespół Mariusza Kołakowskiego doprowadził do remisu. Ten mecz był pełen podtekstów.
�wietnie w ofensywie gospodarzy spisywa� si�

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Derby powiatu żuromińskiego zawsze niosą za sobą wiele emocji. Tegoroczne derby były jednak pełne podtekstów. W tym sezonie piłkarze pod wodzą Mariusza Kołakowskiego spisują się znakomicie. Wspaniała seria sześciu zwycięstw z rzędu stawiała przed spotkaniem w roli faworyta zespół gospodarzy. Dodatkowo wpływ na to miały także dwa fatalne ostatnie spotkania w wykonaniu bieżuńskiej jedenastki. Dwie wysokie porażki nie wpłynęły dobrze na morale w zespole. Do Kuczborka zespół Marcina Rokickiego przyjechał jednak zmobilizowany i pełny chęci wywalczenia trzech punktów. To było wyjątkowe spotkanie jeszcze z kilku innych powodów. Dla Macieja Watkowskiego były to pierwsze derby od powrotu do zespołu Boruty, Marcin Rokicki poprowadził pierwsze derby w roli trenera, po raz pierwszy w derbach w koszulce Wkry Bieżuń zagrał także Marcin Reks, który do tej pory związany był z Kuczborkiem. Każdy miał coś do udowodnienia. Widać było na boisku, że zarówno jedni jak i drudzy chcą zgarnąć pełną pulę. Nie było mowy o odstawianiu nogi, było sporo fauli, agresji i bramek jak przystało na spotkanie derbowe.

Boruta otwiera spotkanie

Po spokojnym początku pojedynku to Boruta pierwsza trafiła do siatki. Defensywny pomocnik „Boruciarzy” Michał Golian znalazł sposób na pokonanie Pawła Słabkowskiego i otworzył wynik rywalizacji. Gol otworzył także całe spotkanie. Zdobyta bramka przez gospodarzy sprawiła, że pojedynek zrobił się jeszcze ciekawszy.

Udany powrót do Kuczborka Marcina Reks

Gol zdobyty przez „Boruciarzy” pobudził zespół przyjezdnych. Kilka minut po stracie bramki goście odpowiedzieli w najlepszy z możliwych sposobów. Dariusz Petrykowski wpadł w pole karne gospodarzy i przy próbie minięcia defensora został powalony na murawę. Arbiter nie zawahał się w tej sytuacji. Wskazał na rzut karny. Wykonawcą stałego fragmentu gry był Paweł Baca. Mariusz Kauer nie zdołał odbić futbolówki i mieliśmy remis. Remis, który nie zdołał się utrzymać do przerwy. Zadecydował o tym gol… byłego zawodnika Boruty Marcina Reksa. Jakub Serwatko wykonywał rzut wolny, a futbolówka po jego strzale uderzyła w słupek. Do odbitej piłki dopadł właśnie Reks i pokonał Kauera. Dla Reksa, który od tego sezonu jest graczem bieżuńskiej Wkry to był bardzo udany powrót do Kuczborka. Przypomniał się kibicom w najlepszy dla siebie sposób.

Ławicki ustala wynik, Wkra nie wykorzystuje okazji

Wynik spotkania ustalony został w 58 minucie spotkania. Z dobrego dośrodkowania Macieja Watkowskiego skorzystał Arkadiusz Ławicki, zamykając akcję na dalszym słupku. Gol ten jak się później okazało ustalił wynik rywalizacji. Emocji jednak nie brakowało. Po stracie gola Wkra była aktywniejsza. Bliski pokonania Kauera był Michał Dzięgielewski, ale w sukurs bramkarzowi przyszli obrońcy. Szansę na bramkę miał także Przemysław Wiśniewski. Gospodarze zagrażali bramce Słabkowskiego po stałych fragmentach gry, ale brakowało wykończenia.

Boruta Kuczbork – Wkra Bieżuń 2:2 (1:2)

M.Golian 25’, A.Ławicki 58’ – P.Baca 27’ (k), M.Reks 38’

Boruta: M.Kauer – S.Rybak, B.Kujawa (K.Kuskowski), R.Markiewicz, Ł.Jończak – M.Harzyński, M.Golian, A.Ławicki, Ł.Ossowski (K.Deka) – M.Watkowski (P.Olszewski), H.Dobrzyński (M.Suchoparski)

Wkra: Słabkowski – J.Serwatko, D.Ziółkowski, P.Baca, H.Puszcz – M.Reks, A.Markowski, P.Wiśniewski, D.Petrykowski – M.Dzięgielewski, Ł.Betlejewski

Wyniki:

Boruta Kuczbork – Wkra Bieżuń 2:2

Nadnarwianka Pułtusk – Żbik Nasielsk 2:0

KS CK Troszyn – Tęcza Łyse 0:8

Kryształ Glinojeck – Sona Nowe Miasto 2:0

Wkra Sochocin – Korona Szydłowo 0:1

Mazowsze Jednorożec – Gladiator Słoszewo 2:2

Wieczfnianka Wieczfnia – Iskra Krasne 0:2

Tęcza Ojrzeń – Makowianka Maków Maz. 0:2

Tabela:

1. Korona Szydłowo 10 28 31-13

2. Boruta Kuczbork 10 22 27-13

3. Nadnarwianka Pułtusk 10 20 17-9

4. Makowianka Maków 10 19 14-6

5. Tęcza Łyse 10 17 33-16

6. Wkra Sochocin 10 16 24-12

7. Wkra Bieżuń 10 16 22-24

8. Żbik Nasielsk 10 15 38-21

9. KS CK Troszyn 10 14 17-31

10. Iskra Krasne 10 9 14-23

11. Wieczfnianka Wieczfnia 10 9 14-24

12. Mazowsze Jednorożec 10 8 19-26

13. Kryształ Glinojeck 10 8 11-21

14. Gladiator Słoszewo 10 7 14-22

15. Sona Nowe Miasto 10 7 12-37

16. Tęcza Ojrzeń 10 7 10-19

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.