Piłka nożna. Najlepsi z polskich zespołów

Piłkarze OVB Oldboy Żuromin zajęli czwarte miejsce na IV Międzynarodowym Turnieju O Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku. Żurominianie ulegli w końcowej klasyfikacji jedynie zespołom zza wschodniej granicy. Zwyciężył rosyjski FK Rudunia, przed FK Grodno i Draugai Wilno.
Pi�karze OVB Oldboy �uromin w Bia�ymstoku zaj�li czwarte miejsce

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

[img]https://[/img]

Żuromiński zespół oldboy wyjechał aż do stolicy województwa podlaskiego, do Białegostoku, aby tak rywalizować o kolejne triumfy. Piłkarze OVB Oldboy wzięli udział w IV Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku. Wśród rywalizujących drużyn cztery były zespołami z Polski, cztery kolejne natomiast to ekipy zza wschodniej granicy.

[b]

Pierwszy dzień [/b]

Inauguracyjny dzień turniejowych zmagań wypadł żuromińskiej drużynie okazale. Żurominianie po kolei pokonywali kolejnych rywali i ponieśli tylko jedną porażkę. To pozwoliło naszych zawodnikom po rozegraniu czterech spotkań zajmować drugą lokatę.

OVB Oldboy rozpoczęło od spotkania z gospodarzami. Piłkarze z Białegostoku z pewnością celowali w zwycięstwo na swoim terenie, ale szybko zostali sprowadzeni na ziemię. Nasi gracze nie dali pograć gospodarzom, sami za to byli bardzo dobrze zorganizowani w defensywie. Do tego skuteczna linia ataku i wynik 4:1 w pełni odzwierciedla boiskowe wydarzenia. Więcej problemu naszym graczom stworzyli oldboje z Bielsko-Białej. Jednak i w tym spotkaniu szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła nasza drużyna. Wyższość naszego zespołu uznała też inna drużyna z Białegostoku – Rekin. Aplikując siedem bramek, a tracąc zaledwie trzy dopisaliśmy na swoje konto kolejne punkty. Punktów natomiast nie było po wyrównanym spotkaniu z FK Rudunia.

[b]Słabsza niedziela [/b]

Dobrej pozycji po pierwszym dniu nie udało się utrzymać. Nasz zespół przegrał dwukrotnie z bezpośrednimi rywalami do walki o miejscu na podium. Ani w spotkaniu z Draugai Wilno ani w mecz z FK Grodno nie zdobyliśmy punktów. To przekreśliło nasze szanse na choćby miejsce trzecie. W ostatnim meczu żurominianie stanęli jednak na wysokości zadania i obronili pozycję czwartą. OVB Oldboy pokonało Druskienniki 4:2. W udziale naszej drużynie przypadła jedna nagroda indywidualna. Najlepszym strzelcem turnieju z siedmioma bramkami okazał się Mariusz Barcikowski wyprzedzając swojego kolegę z drużyny Jarosława Berlińskiego.

Skład: Konrad Schinske, Jarek Berliński, Paweł Wiśniewski, Mariusz Barcikowski, Maciej Wojciechowski, Marek Osiecki, Krzysztof Bilicki, Arkadiusz Budzyński

[b]

Wyniki:[/b]

OVB Oldboy Żuromin – Oldboy Białystok 4:1

OVB Oldboy Żuromin – Oldboy Bielsko-Biała 1:0

OVB Oldboy Żuromin – Rekin Białystok 7:3

OVB Oldboy Żuromin – FK Rudunia 3:4

OVB Oldboy Żuromin – Draugai Wilno 1:2

OVB Oldboy Żuromin – FK Grodno 0:2

OVB Oldboy Żuromin – Druskienniki 4:2

[b]Końcowa klasyfikacja:[/b]

1. FK Rudunia

2. FK Grodno

3. Draugai Wilno

4. OVB Oldboy Żuromin

5. Oldboy Białystok

6. Rekin Białystok

7. Oldboy Bielsko-Biała

8. Druskienniki

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.