Piłka nożna. Paweł Baca razy trzy

Hat-trick Pawła Bacy dał zwycięstwo zespołowi Wkry Bieżuń w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej sezonu 2013/2014 nad Mazowszem Jednorożec. Podopieczni Marcina Rokickiego wygrali spotkanie 3:1.
Bohater spotkania � Pawe� Baca

Piłkarze Wkry Bieżuń w ostatnich tygodniach nie rozpieszczali swoich kibiców. Grali w kratkę – raz zwycięstwo, raz porażka. Tym razem zawodnicy trenowani przez szkoleniowca z Sierpca Marcina Rokickiego znów mieli wygrać. Przed własną publicznością bieżuński zespół rywalizował z Mazowszem Jednorożec. Niżej notowany rywal miał być, a ostatecznie okazało się, że był, tylko tłem dla miejscowego zespołu. Pojedynki z Mazowszem nie należą do gatunku bardzo trudnych. Wkra Bieżuń ma patent na grę z zespołem Artura Piotraka. Bardzo dobrym przykładem są pojedynki w ubiegłym sezonie, kiedy to bieżunianie w dwóch spotkaniach zdobyli w sumie czternaście bramek. Najpierw na wyjeździe wygrali aż 6:3, a jeszcze wyższe zwycięstwo odnieśli u siebie. Osiem bramek zdobytych i żadnej straconej to bilans tamtego spotkania. W sobotę kibice również mogli spodziewać się dużej ilości goli.

Paweł Baca bohaterem

Pierwszoplanową postacią w tym spotkaniu okazał się doświadczony napastnik miejscowej jedenastki Paweł Baca. Pod nieobecność Michała Dzięgielewskiego najlepszego strzelca drużyny to Baca musiał przejąć jego role. Ze swojego zadania wywiązał się znakomicie. W ciągu dziewięćdziesięciu minut piłkarskiej rywalizacji to właśnie ten zawodnik zapewnił swojemu zespołowi triumf w pojedynku z Mazowszem. Znakomita forma zawodnika udokumentowana została aż trzema trafieniami. Już przed przerwą zawodnik z numerem dziesięć na plecach dwukrotnie znalazł sposób na pokonanie Makowskiego. Odpowiednik Makowskiego między słupkami bieżuńskiej Wkry Paweł Słabkowski w pierwszej połowie nie miał wiele pracy, a nieliczne dośrodkowania wyłapywał bardzo pewnie. Baca trzeci raz dał o sobie znać po przerwie, kiedy to pokonał drugiego z bramkarzy Mazowsza – Cezarego Świderskiego, który po zmianie stron pojawił się w bramce. Podobnie jak golkiperzy gości czystego konta nie zachował także Słabkowski, którego pokonał Jacek Kobyliński.

Wkra Bieżuń – Mazowsze Jednorożec 3:1 (2:0)

Skład: Słabkowski – Rokicki, Ziółkowski, Serwatko, Puszcz -Włocki, Betlejewski, Reks, K.Baca, Petrykowski, P.Baca