Piłka nożna. Porażka w Troszynie, remis ze Żbikiem

W minionym tygodniu dwa mecze rozegrała Boruta Kuczbork. W środę na własnym terenie piłkarze Mariusza Kołakowskiego zremisowali ze Żbikiem Nasielsk 2:2, w niedzielę natomiast przegrali w Troszynie 4:1.
W akcji Rafa� Balcerzak

Osłabiona Boruta Kuczbork w minioną niedzielę rozegrała kolejne ligowe spotkanie. Tym razem w Troszynie mierzyła się z tamtejszym KS CK. Niestety trener znów do dyspozycji miał zaledwie jedenastu podopiecznych. Spotkanie nie przyniosło kompletu punktów, choć okazja była ku temu znakomita.

Już w pierwszej połowie zespół Mariusza Kołakowskiego powinien zdobyć co najmniej dwie bramki. Najlepszą okazję do zdobycia bramki goście mieli w 25 minucie gry. „Boruciarze” wywalczyli rzut karny. Niestety etatowy wykonawca jedenastek Rafał Kieczmer pomylił się i bramka nie padła. W dogodnej sytuacji pomylił się także Rafał Balcerzak. Najpierw nie wykorzystał okazji oko w oko z golkiperem miejscowej drużyny, a później jego strzał minimalnie minął bramkę. W pierwszej odsłonie spotkania Boruta była drużyną lepszą i zasługiwała na prowadzenie, ale nie potrafiła wykorzystać swoich okazji. Nic nie wskazywało na to, że piłkarze z Mickiewicza w drugiej połowie stracą aż cztery bramki.

Na drugą połowę zespół Boruty wyszedł rozkojarzony. „Boruciarze” z pewnością liczyli, że zdobycie bramki będzie kwestią czasu, ale to gospodarze trafili do siatki. Nadomiar złego nasz zespół musiał chwilę później opuścić Sebastian Rybak, który został ukarany czerwoną kartką za niesportowe zachowanie. Mimo osłabienia Boruta chciała zaatakować i odrabiać straty. Próbował swoich sił Reks, ale uderzenie głową było niecelne. Raz piłka zatrzymała się na słupku. Gospodarze natomiast znakomicie wykorzystali grę w przewadze i zdobywali kolejne bramki. KS CK Troszyn zdołał pokonać Mariusza Kauera czterokrotnie. W końcowych minutach meczu Boruta zdobyła bramkę honorową. Autorem trafienia był grający trener Mariusz Kołakowski.

Remis ze Żbikiem

W ubiegłym tygodniu Boruta odrabiała ligowe zaległości. W zaległym spotkaniu na własnym terenie „Boruciarze” grali ze Żbikiem Nasielsk. Jeden punkt gospodarzom zapewniły celne uderzenia Michała Goliana i Arkadiusza Ławickiego. Dla gości dwie bramki strzelił Łukasz Wasiak.