Piłka nożna. Roszady w klubach

Letni okres przygotowawczy to nie tylko spotkania sparingowe. To także roszady w wielu klubach i nowe twarze na zajęciach treningowych. Zmian nie zabrakło również w zespołach powiatu żuromińskiego. Do sezonu z zespołem Wkry Żuromin przygotowuje się Kamil Gatyński (Lechia Gdańsk); Michał Golian (Boruta Kuczbork) i Dariusz Petrykowski (Wkra Bieżuń) trenują z Błękitnymi Raciąż. Do Wkry Bieżuń dołączył Bartosz Żelazny (Wkra Żuromin). W kręgu zainteresowań bieżuńskiej jedenastki jest także Paweł Kukowski (Lech Rypin).
Micha� Golian trenuje z B��kitnymi Raci��

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl[img]https://[/img]

[b]Wkra czy Sparta[/b]

Wychowanek żuromińskiej Wkry dziewiętnastoletni Kamil Gatyński grający ostatnio w drużynie Lechii Gdańsk od nowego sezonu ma wrócić do bramki drużyny prowadzonej przez Roberta Piotrowskiego. Młody bramkarz kończy przygodę z zielono-białymi i szuka dla siebie nowego klubu. Tym w sezonie 2011/2012 może być właśnie klub z Żeromskiego 5.

Pokrzyżować plany, co do zatrudnienia młodzieżowca żurominianom może pokrzyżować Sparta Brodnica. Beniaminek III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej szuka kandydata do obsady bramki. Młody gracz obserwowany był już wcześniej przez włodarzy tego klubu i złożył już ofertę samemu piłkarzowi.

[b]Golian i Petrykowski w Raciążu[/b]

Włodarze klubu Błękitni Raciąż wraz z trenerem Markiem Brakowieckim komplementują kadrę, która zapewniłaby im awans do IV ligi. W związku z tym testują graczy z regionu. Na treningach u Brakowieckiego pojawiają się Michał Kopecki, Piotr Janakakos, ale także dwaj piłkarze, którzy związani z klubami z powiatu żuromińskiego – Michał Golian (Boruta Kuczbork) i Dariusz Petrykowski (Wkra Bieżuń). Wiele wskazuje na to, że Goliana i Petrykowskiego już nie będziemy oglądać w barwach naszych drużyn.

– Teraz spróbuje sił w Raciążu – mówi Dariusz Petrykowski. Dogadałem się z klubem, a zarząd powiedział, że zrobi wszystko, abym u nich grał. To już raczej pewne, że zostanę tam na stałe – dodaje.

[b]Bieżuńskie transfery[/b]

Pierwszy transfer do klubu finalizują włodarze Wkry Bieżuń. Nowym nabytkiem Wkry będzie wysoki, środkowy obrońca Wkry Żuromin Bartosz Żelazny. W związku z zamieszaniem wokół żuromińskiego klubu Żelazny zdecydował się zmienić otoczenie. Sam zawodnik jest już dogadany z Wkrą Bieżuń. Do dokończenia transferu pozostały tylko formalności.

Nie jest tajemnicą, że klub z Bieżunia szuka napastnika. W tym celu w zespole Marka Kubińskiego pojawił się Paweł Kukowski. Dwudziestosiedmioletni napastnik w minionym sezonie występował w Lechu Rypin. W ramach rozgrywek trzeciej ligi rozegrał siedemnaście spotkań i zdobył cztery bramki. O tym, czy zostanie nowym graczem, Wkry będziemy informować na bieżąco.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.