Piłka nożna. Teodorczyk w kadrze

Wychowanek Wkry Żuromin grający w zespole warszawskiej Polonii został powołany do reprezentacji do lat 20 na spotkania z Włochami i Grecją. Popularny „Teo” w minionej kolejce wystąpił w spotkaniu Ekstraklasy przeciwko Ruchowi Chorzów.
�ukasz Teodorczyk (w �rodku) mo�e liczy� na kolejne wyst�p w bia�o-czerwonej koszulce, Fot. Archiwum zawodnika

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

[b]Kolejne powołanie[/b]

Lider klasyfikacji strzelców Młodej Ekstraklasy, Łukasz Teodorczyk, znów znalazł uznanie w oczach trenera reprezentacji młodzieżowej do lat 20 Stefana Majewskiego. Napastnik znalazł się w kadrze na pojedynek z reprezentacją Włoch i Grecji. Pierwsze z tych spotkań odbędzie się 4 czerwca o godzinie 16.00 we włoskim Fontanafredda, natomiast dwa dni później 6 czerwca o godzinie 16.30 w Radomsku Polacy podejmą Grecję.

[b]Dwanaście minut w Chorzowie, czterdzieści pięć z Bełchatowem[/b]

Niespełna dwudziestoletni napastnik „Dumy Stolicy” dostał szansę na kolejny występ w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Jacek Zieliński zdecydował się na wprowadzenie żurominianina na murawę stadionu przy Cichej w 78 minucie gry. To czwarte spotkanie, w którym Teodorczyk pojawił się w pierwszej drużynie. Możliwość występu w piątym meczu otrzymał w meczu z GKS-em Bełchatów. Żurominianin na boisku spędził czterdzieści pięć minut. Niestety nie wpisał się na listę strzelców, ale pokazał się z dobrej strony. W ostatnich minutach jego strzał odbił Łukasz Sapela. Czekamy na kolejne występy wychowanka Wkry Żuromin na boiskach Ekstraklasy.

[b]Kadra[/b]

Bramkarze: Filip Kurto (Wisła Kraków), Jakub Słowik (Jagiellonia Białystok).

Obrońcy: Damian Ałdaś (Górnik Polkowice), Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims Champagne, Francja), Piotr Malarczyk (Korona Kielce), Mateusz Matras (Piast Gliwice), Maciej Wichtowski (Warta Poznań).

[b]Pomocnicy:[/b] Ariel Borysiuk (Legia Warszawa), Paweł Czoska (Arka Gdynia), Tomasz Hołota (GKS Katowice), Jakub Kosecki (Łódzki KS), Tomasz Kupisz (Jagiellonia Białystok), Paweł Lisowski (Ruch Chorzów), Mateusz Możdżeń (Lech Poznań), Łukasz Tymiński (Polonia Bytom)

Napastnicy: Maciej Jankowski (Ruch Chorzów), Miłosz Przybecki (Ruch Radzionków), Łukasz Teodorczyk (Polonia Warszawa)

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.