Piłka nożna. Transfery last minute

Działacze Wkry Żuromin tuż przed startem do nowego sezonu zdołali zakontraktować nowych zawodników do zespołu, a tym samym wzmocnić wąską kadrę jedynego w gronie zespołów z powiatu żuromińskiego czwartoligowca. Nowym graczami Wkry są Piotr Melchinkiewicz oraz Radosław Jankowski.
Piotr Melchinkiewicz mia� zagra� w Borucie, a zagra we Wkrze �uromin

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

W minionym tygodniu na łamach Kuriera szkoleniowiec Wkry Żuromin Jarosław Sochacki zapowiadał, że tuż przed wznowieniem rozgrywek ligowych będzie chciał wzmocnić zespół i szukać nowych zawodników.

W ostatnich dniach, tuż przed minioną sobotą, kiedy to startowała IV liga mazowiecka, zarząd klubu nie próżnował. Efektem tego jest zakontraktowanie dwóch nowych zawodników.

Bramkostrzelny napastnik

Trener Jarosław Sochacki jak mantrę powtarzał, że prowadzony przez niego zespół potrzebuje napastnika. Zarząd posłuchał sugestii szkoleniowca i do drużyny dołączył Piotr Melchinkiewicz. Wydawało się, że zawodnik ten jest już bardzo blisko Boruty Kuczbork, ale żurominianie ubiegli sąsiada zza miedzy. Z racji zbliżającego się sezonu sprawa związana z transferem Piotra Melchinkiewicza potoczyła się bardzo szybko. W ubiegłą środę zawodnik był na rozmowach z zarządem klubu. Wtedy też osiągnięto porozumienie. W czwartek i piątek zawodnik był na zajęciach treningowych. W sobotę rozegrał oficjalne ligowe spotkanie w barwach żuromińskiego zespołu.

– Zaprezentował się bardzo pozytywnie. Widać, że to zawodnik ambitny, chce grać, szukał miejsca na boisku dla siebie, biegał, walczył. Teraz musimy dostosować swój styl do niego. Musimy wypracować mu okazje strzeleckie, które, jestem przekonany, będzie wykorzystywał – mówi trener Sochacki.

Melchinkiewicz to wychowanek Mławianki Mława. Ostatnio reprezentował barwy Kryształu Glinojeck. Ma dwadzieścia sześć lat.

Wzmocnić defensywę

Jak pokazał ostatni sezon piłkarski żuromiński zespół tracił bardzo dużo bramek. Włodarze klubu postanowili także zadbać o defensywę. Dlatego oprócz Melchinkiewicza zespół Wkry wzmocni obrońca Radosław Jankowski. Dwudziestodziewięcioletni defensor może występować zarówno w środku jak i na boku linii obronnej. W pierwszym spotkaniu z powodów formalnych nie mógł wystąpić, ale na mecz z MKS Przasnysz będzie już gotowy do gry w zespole z Żuromina.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.