Piłka nożna. Tylko remis

Tylko jeden punkt zdobyli piłkarze Wkry Żuromin w starciu z Kasztelanem Sierpc. Piłkarze Jarosława Sochackiego po raz kolejny byli nieskuteczni i nie potrafili wykorzystać szansy gry w przewadze od 73 minuty. Na murawie Stadionu Miejskiego padł remis 1:1.

Wkra Żuromin po wyjazdowej porażce chciała zdobyć komplet punktów na własnym stadionie. W minioną sobotę było to możliwe. Rywalem był nieprezentujący wybornej formy Kasztelan Sierpc. Osłabiony przed sezonem z miasta browaru zespół będzie walczył o ligowy byt, dlatego trzy punkty w tym spotkaniu były realne.

Żurominianie nie wykorzystali jednak swojej szansy. W pierwszej połowie grę naszemu zespołowi utrudniał wiatr. To jednak nasz zespół prowadził grę. Sytuacji bramkowych brakowało. W 31 minucie udało się zdobyć prowadzenie. Sprytne wykonanie rzutu wolnego przez graczy Sochackiego, piłka od Kruka trafiła do Dudka, a ten wstrzelił ją płasko w pole karne, tam najsprytniejszy okazał się Dominik Stopczyński i wyprowadził Wkrę na prowadzenie. Chwilę później mogło być już 2:0. Niestety wybornej okazji nie wykorzystał Bartłomiej Nowacki.

[b]Fatalny błąd kosztował dwa punkty[/b]

W samej końcówce pierwszej połowy popełniliśmy dwa kardynalne błędy. Najpierw Tomasz Kamiński zagrał do przeciwnika, a chwilę później zupełnie niepotrzebny faul w polu karnym popełnił Rafał Pikalski. Rzut karny wykorzystał Jakub Witkowski były gracz żuromińskiej Wkry.

[b]”Czerwień” nie pomogła[/b]

Od 73 minuty gry graliśmy w przewadze. Po drugiej żółtej kartce boisko opuścił piłkarz gości i szansa na zwycięstwo wzrosła. Niestety żurominianie nie znaleźli sposobu na pokonanie Ambrochowicza. Najlepszą okazję, już w doliczonym czasie gry, miał Tomasz Izwantowski. Wyszedł sam na sam z golkiperem, wygrał z nim „przebitkę” i piłka zmierzała w stronę bramki, niestety minęła prawy słupek i do siatki nie wpadła.

Wkra Żuromin – Kasztelan Sierpc 1:1 (1:1)

D. Stopczyński 31 min. – Witkowski 45 min.

Skład: K. Gatyński – D. Stopczyński, R. Pikalski, M. Gołębiewski, S. Dudek – R. Kruk, M. Stopczyński, T. Kamiński, B. Nowacki – R. Andrzejewski, A. Koprowski

Grali również: S. Falkiewicz, B. Narewski, B. Kruk, T. Izwantowski