Piłka nożna. W nagrodę na Lidze Europy

Piłkarze ze Szkoły Podstawowej w Bieżuniu i z Gimnazjum nr 1 w Żurominie zwycięzcy Turnieju o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta na żuromińskim Orliku w nagrodę za zwycięstwo obejrzeli spotkanie Ligi Europy Legia Warszawa – Rapid Bukareszt.
Litera L u�o�ona z palc�w to znak rozpoznawczy kibic�w Legii

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Animator sportu przy żuromińskim Orliku Tomasz Siemiątkowski we wrześniu zorganizował dwa turnieje – jeden dla szkół podstawowych, drugi dla szkół gimnazjalnych – o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Żuromin. Główną nagrodą dla zwycięzców w każdej z kategorii był wyjazd na spotkanie Legii Warszawa z Rapidem Bukareszt w ramach rozgrywek Ligi Europy.

Zwycięzcy, zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Bieżuniu i Gimnazjum nr 1 w Żurominie, trzeciego listopada zasiedli na trybunach Pepsi Arena przy Łazienkowskiej 3. Z bliska mogli oglądać piłkarzy, których do tej pory mogli podziwiać, co najwyżej w telewizji, poczuć atmosferę piłkarskiego święta i dopingować polski zespół w walce o awans do 1/16 Ligi Europy.

– Oglądaliśmy naprawdę dobre spotkanie, chłopcy dzielnie kibicowali. Mecz, stadion i atmosfera zrobiły na nich naprawdę duże wrażenie – mówi animator sportu przy żuromińskim Orliku Tomasz Siemiątkowski. – To na pewno nie był ostatni wyjazd, który zorganizowałem. Będziemy takie wyjazdy kontynuować. Priorytetem jest dla mnie organizacja wyjazdów dla dzieci, ale chcę w najbliższym czasie zorganizować także wyjazd dla dorosłych. Podjąłem już wstępne rozmowy na temat takiego wyjazdu – kończy Siemiątkowski.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.