Piłka nożna. Wkra rozpoczyna zmagania w Mistrzostwach Polski

Wkra Żuromin w Opolu walczyć będzie o Mistrzostwo Polski Ludowych Zespołów Sportowych. Jutro (11 lipca) podopieczni Roberta Piotrowskiego młodzi adepci piłki nożnej z rocznika 2000 rozpoczną zmagania wraz z piętnastoma innymi zespołami w kraju. Sponsorami wyjazdu młodych piłkarzy Wkry są Paliwex oraz Auto-Team.
Ju� jutro Wkra �uromin rozpocznie zmagania w Opolu

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Już dziś 10 lipca w Opolu rozpocznie się turniej Mała Piłkarska Kadra – Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych. O tytuł najlepszego zespołu w Polsce powalczy Miejski Klub Sportowy „Wkra” Żuromin. Młodzicy piłkarze Wkry (rocznik 2000) rywalizować będą z piętnastoma innymi zespołami, które wywalczyły awans w turniejach regionalnych i wojewódzkich. Podopieczni Roberta Piotrowskiego, którzy, przypomnijmy, już w tym sezonie odnieśli sukces, jakim jest awans do ligi mazowieckiej, w tym turnieju nie są na straconej pozycji.

– To jest turniej. Wszystko może się zdarzyć – mówi o szansach swojego zespołu trener Robert Piotrowski – Ten turniej to swego rodzaju nagroda dla moich zawodników za bardzo udany sezon. To będzie fajna przygoda, a jeśli uda nam się zaistnieć w Opolu tym lepiej dla nas – dodaje szkoleniowiec.

Droga do Opola

Piłkarska droga na turniej Mistrzostw Polski dla młodych graczy rozpoczęła się w Żurominie. To właśnie na własnym terenie młodzicy Wkry zrobili pierwszy krok do awansu. Żurominianie wygrali turniej przed własną publicznością, a rywalizacji praktycznie nie było. Wkra wystawiła dwa zespoły, które stoczyły pojedynek o awans. Kolejnym przystankiem w drodze do Opola okazał się Nadarzyn. To właśnie tam podopieczni Piotrowskiego musieli wykazać się swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami. Po wyrównanej walce, jaką stoczyli młodzi gracze, ostatecznie Wkra okazała się najlepsza. W finale żurominianie po karnych pokonali zespół Stok Lacki. Teraz w Opolu od jutra rywalizować będą o miano najlepszej drużyny w kraju.

– Wyjazd na ten turniej nie mógłby się odbyć, gdyby nie pomoc sponsorów – firmy Paliwex Ryszarda Domżalskiego i firmy Auto-Team Jerzego Filipskiego – Chcieliśmy im, ja wraz z zawodnikami, serdecznie podziękować i odwdzięczyć się dobrą grą – kończy Robert Piotrowski.

Skład Wkry Żuromin: Miłosz Ruta, Jakub Kazimierski, Kacper Szeluga, Patryk Kacprzykowski, Mateusz Dudek, Dawid Jakowski, Bartosz Oleksiak, Adrian Wiśniewski, Bartosz Ogrodowczyk, Konrad Lipiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.