Piłka nożna. Wkra Żuromin Kolejny remis

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Wkry Żuromin w drugiej kolejce mazowieckiej IV ligi. Wkra zmierzyła się z Koroną Szydłowo. Jeden punkt dla drużyny uratował Kamil Gatyński, który obronił rzut karny.
Wkra �uromin pi�karze przed meczem z Szyd�owem

Adam Toruński

Wkra Żuromin boryka się wciąż z kłopotami finansowymi. Skutkiem tego jest mała ilość dorosłych graczy w seniorskiej drużynie. W ostatnim spotkaniu wystąpiło aż ośmiu juniorów, dziesięciu było w meczowej kadrze. Każdy z tych zawodników ma mniej niż dwadzieścia lat.

Ligowy bój

Przeciwnikiem Wkry był zespół Korony Szydłowo. Żuromińska ekipa zagrała na wyjeździe. Mecz odbył się o 17:00 w sobotę 20 sierpnia. Spotkanie rozpoczęło się zdecydowanie lepiej dla ekipy prowadzonej przez Roberta Piotrowskiego. Już w pierwszej minucie Robert Żelazny miał okazję na strzelenie bramki. W siedemnastej minucie Watkowskiego podaniem w pole karne obsłużył Nowacki, napastnik Żuromina jednak uderzył piłkę nieczysto. Nie było mowy o zagrożeniu bramki rywala. W kolejnej groźnie sytuacji to Maciej Watkowski wypuścił Kruka sam na sam z bramkarzem, ale ten trafił tylko w boczną siatkę.

[b]Kontrowersyjny karny[/b]

42 minuta obfitowała w boiskowe wydarzenia. Wszystko zaczęło się od złego wybicia piłki przez Żelaznego. Futbolówka znalazła się pod nogami gracza z Szydłowa. Ten wbiegł w pole karne, lecz został powstrzymany wślizgiem. Sędzia uznał, że nie był on czysty i wskazał na jedenasty metr. Kamil Gatyński wybił strzał napastnika gospodarzy przed siebie. Zawodnik Korony dobijał piłkę, lecz uderzył prosto w golkipera i niebezpieczeństwo pod bramką żurominian zostało zażegnane.

[b]Przewaga Wkry[/b]

W drugiej połowie Wkra kontrolowała grę. Szydłowska Korona przeprowadzała jednak niebezpieczne kontry. Groźnie wyglądała akcja, w której wprowadzony na drugą część spotkania Stopczyński dośrodkowywał Watkowskiemu na środek pola. Niestety zabrakło odrobiny szczęścia. Watkowski nie wyszedł do piłki idealnie w tempo i bramka nie padła. Stopczyński wykazał się też sporymi umiejętnościami, robiąc rajd bokiem pola karnego. Uderzał jednak z dużego kąta i trafił tylko w boczną siatkę. Ostatnią groźną akcję rozpoczął Izwantowski. Zagrał on dobrą piłkę wzdłuż bramki do Kruka. Ten jednak miał problemy z przyjęciem i bardziej podał do bramkarza niż strzelił.

Korona Szydłowo – Wkra Żuromin 0:0

Skład:Gatyński – Pikalski P., Żelazny M.(Stopczyński M.), Sochacki, Pikalski R. – Dudek, Kamiński, Kruk (Bieranowski), Żelazny R. (Izwantowski) – Watkowski (Olszewski), Nowacki