Piłka nożna. Wkra Żuromin. Tęgie lanie

W pojedynku dwóch zespołów walczących o utrzymanie piłkarze Amatora Maszewo sprawili tęgie lanie podopiecznym Roberta Piotrowskiego. Gospodarze pokonali żuromińską Wkrą aż 5:1. Honorowe trafienie zaliczył Rafał Kruk.
Rafa� Kruk po indywidualnej akcji da� nadziej� na dobry wynik

Takiego wyniku nie spodziewał się najbardziej pesymistycznie nastawiony kibic żuromińskiej Wkry. Sobotnie spotkanie dwóch sąsiadów w tabeli zakończyło się zdobyciem kompletu punktów przez piłkarzy gospodarzy – Amator Maszewo. Rywale nie tylko wygrali z piłkarzami Roberta Piotrowskiego, ale sprawili im tęgie lanie.

Spotkanie to zaczęło się znakomicie dla miejscowych. Już w 6 minucie znaleźli sposób na pokonanie Kamila Gatyńskiego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trzy razy na bramkę uderzali gospodarze. Piłka trafiła w słupek, dobitka została zablokowana, a trzecie uderzenie wpadło do siatki. Wkra momentalnie odpowiedziała rywalom. Po kwadransie gry był remis. Na indywidualną akcję zdecydował się Rafał Kruk. Skrzydłowy Wkry zwiódł obrońców rywala i umieścił piłkę w siatce. Wkra po zdobyciu gola miała przewagę. Nadawała ton boiskowym wydarzeniom, ale nie przekładało to się w sytuacje bramkowe. Wydawało się, że spotkanie to jest pod kontrolą żurominian. Niestety tuż przed przerwą rywale trafili po raz drugi. Złe zachowanie obrońców wykorzystali rywale. Po wyrzucie z autu piłka trafiła do Muszyńskiego ten zagrywa wzdłuż bramki, a tam jeden z jego kolegów dokłada nogę.

W drugiej połowie Wkra zamknęła rywali na własnej połowie. Prowadziła grę w ataku pozycyjnym, który nie jest najmocniejszą stroną piłkarzy Piotrowskiego. Amator potrafił przeciwstawić się atakom. Wąskie boisko w Maszewie sprzyjało grze obronnej. Do tego gospodarze wyprowadzali bardzo groźne kontrataki. W 62 minucie po właśnie jednej z takich kontr napastnik Maszewa uderzył na bramkę, błąd popełnił Gatyński, który wybił przed siebie, a do futbolówki dopadł Muszyński i uderzył pod poprzeczkę. Pozostałe trafienia to również bardzo dobre kontry gospodarzy. Wkra nie potrafiła odpowiedzieć celnym trafieniem i uległa w Maszewie 5:1.

[b]Amator Maszewo – Wkra Żuromin 5:1 (2:1)[/b]

Kruk

Skład: Gatyński (Szmyt) – P.Pikalski, Olszewski (Izwantowski), R.Pikalski, Nowacki – Dudek, Kruk, Kamiński, Narewski (Olewnik) – Watkowski, Żelazny