Piłka nożna. Zwycięski Orlik

Piłkarze Tomasza Siemiątkowskiego zespół Orlik Żuromin wygrał pierwszy turniej rundy rewanżowej Ligi Okręgowej Orlików. Żurominianie wygrali wszystkie swoje spotkania.
Trener Tomasz Siemi�tkowski instruuje swoich podopiecznych

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Rozpoczęła się runda rewanżowa Ligi Okręgowej Orlików gr. III. Pierwszy turniej rewanżowy przypadł w organizacji naszemu zespołowi. W Żurominie mogliśmy gościć Tęczę 34 Płońsk, LUKS Gralewo i Wkrę Radzanów. Po kilku tygodniach treningów piłkarze Orlika do rywalizacji przystępowali pełni nadziei na dobry rezultat. Już w pierwszym meczu żurominianom przyszło rywalizować z głównym kandydatem do zwycięstwa w kolejnym turnieju ligowym. W minionej rundzie podopieczni Tomasza Siemiątkowskiego czterokrotnie rywalizowali z płońszczanami, ale nie potrafili ich pokonać. Trzy razy ulegli, a raz był remis. Teraz było inaczej, to gospodarze, piłkarze Orlika, zapewnili sobie zwycięstwo. Nasi gracze rozpoczęli rewelacyjnie. Już po kilku minutach gry po bramkach Mateusza Dudka i Błażeja Makuszewskiego prowadzili 2:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej mimo naporu przyjezdnych nasi gracze dali sobie wbić zaledwie jedną bramkę i wygrali spotkanie. W pojedynku z Radzanowem oglądaliśmy piękne gole z dystansu. Bartosz Ogrodowczyk i Mikołaj Mańka pokonali pięknymi strzałami z prostego podbicia bramkarza gości. W ostatnim spotkaniu piłkarze Siemiątkowskiego nie dal szans zespołowi z Gralewa i wygrali pierwszy turniej rundy rewanżowej z kompletem punktów.

Skład: Michał Bilicki, Jakub Brydziński, Mateusz Dudek, Jakub Kaźmierski, Kacper Łyczek, Błażej Makuszewski, Mikołaj Mańka, Bartosz Ogrodowczyk, Szymon Szmyt, Jakub Andrzejewski, Grzegorz Kąpiński, Maciej Szeluga, Kacper Szeluga, Adrian Wiśniewski, Damian Kawczyński, Dawid Czachorowski, Jakub Karolewski, Konrad Lipiński