Piłka nożna. Świetny finisz Huraganu, Wkra przegrywa na zakończenie

Huragan Wołomin udanie zakończył rozgrywki IV ligi. Wołominianie uzyskali promocję do wyższej ligi, a na zakończenie sezonu pokonali Wkrę Żuromin aż 4:0. Podopieczni Jarosława Sochackiego zakończyli sezon na bezpiecznej, jedenastej pozycji i zrealizowali plan minimum, czyli utrzymali się na czwartoligowym froncie.
Tomasz Kami�ski nale�a� do wyr�niaj�cych si� zawodnik�w dru�yny Wkry

Ostatnie spotkanie w sezonie to pożegnanie Huraganu Wołomin z czwartoligowymi rozgrywkami. Huragan od przyszłego sezonu zagra już w III lidze. Udany sezon chciał zakończyć w podobnym stylu, by pokazać kibicom, że awans nie był dziełem przypadku. W ostatniej kolejce sezonu 2012/2013 wołominianie rywalizowali z żuromińską Wkrą. Wkra mająca pewność utrzymania do Wołomina pojechała w niepełnym składzie, a szkoleniowiec postanowił dać szanse zawodnikom, którzy w tym sezonie grali mniej. W bramce Gatyńskiego zastąpił Szmyt, a w pierwszym składzie ponownie wystąpili Cezary Kamiński i Mateusz Bieranowski. W pierwszym składzie zagrał także młody zawodnik z rocznika 1997 Bartosz Laskowski.

Huragan chciał na koniec dać jeszcze trochę radości kibicom i rozpoczął spotkanie znakomicie. Już po czterech minutach gry gospodarze objęli prowadzenie. Maciej Biernacki obsłużył Sebastiana Kozłowskiego (antybohater pierwszej, jesiennej potyczki Wkry z Huraganem wtedy dostał już w pierwszej minucie czerwoną kartkę), a ten pokonał Mateusza Szmyta. Bramka ta wyraźnie rozluźniła piłkarzy gospodarzy, którzy pozwalali sobie na coraz więcej pod bramką Wkry. Mieli więcej swobody w rozgrywaniu piłki i starali się to wykorzystać. Swoją przewagę udokumentowali jeszcze przed przerwą. Tym razem Mateusza Szmyta pokonał czarnoskóry napastnik Pierre Ndakiza.

W przerwie szkoleniowiec Wkry próbował coś zmienić i już po zmianie stron dokonał trzech zmian. Wprowadził na plac gry dwóch nominalnych napastników – Izwantowskiego i Andrzejewskiego oraz obrońcę Pikalskiego. Do tego z linii defensywnej do formacji ataku przesunął Bartosza Żelaznego. To zaowocowało lepszą grą w ofensywie. Wkra stworzyła sobie dwie dogodne okazje, ale żadna z nich nie zakończyła się bramką. Bramki za to strzelali miejscowi. Między 63, a 69 minutą ponownie dwukrotnie piłka wpadła do siatki Wkry. Gospodarze wysokim zwycięstwem przypieczętowali awans, Wkra w przyszłym sezonie nadal będzie rywalizować na czwartoligowym froncie.

Huragan Wołomin – Wkra Żuromin 4:0 (2:0)

Kozłowski, Ndakiza, Herman, Rowicki

Skład: Szmyt – Kamiński, Żelazny, Gołębiewski, Narewski – Gatyński (Izwantowski), Laskowski (Andrzejewski), Bieranowski (Pikalski), Kruk, Kamiński – Watkowski