Piłka ręczna. Szczypiorniści Wkry na szóstym miejscu

Piłkarze ręczni Wkry Bieżuń (rocznik 2001 i młodsi) zajęli szóste miejsce w silnie obsadzonym turnieju w Ciechanowie. Turniej wygrała Wisła Płock przed Wilanowią Warszawa i Vive Targi Kielce.
Szczypiorni�ci Wkry zaprezentowali si� bardzo dobrze

W Ciechanowie odbył się XIX Ogólnopolski turniej mini piłki ręcznej chłopców. W turnieju uczestniczyło szesnaście zespołów.

– W środowisku ten turniej uznawany jest za nieoficjalne mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej – mówi szkoleniowiec Wkry Bieżuń Daniel Liszewski. Mecze w grupach rozgrywane były systemem każdy z każdym i obowiązkowo każdy zawodnik drużyny musiał grać całą jedną kwartę i całą jedną odpoczywać – tłumaczy regulamin Liszewski

W pierwszej grupie eliminacyjnej nasz zespół spotkał się z gospodarzami Olimpikusem Ciechanów. Po bardzo dobrej grze naszej drużyny wygraliśmy bardzo wysoko, bo aż 33:17. Równie dobrze spotkanie rozegraliśmy z Borowiakiem Czersk (16:8). Niestety kolejne spotkanie nie było tak udane. Elektronik Brodnica pokonał nasz zespół, ale tylko jedną bramką.

– Zajęliśmy drugie miejsce w grupie i w kolejnej fazie musieliśmy mierzyć się z Wilanowią Warszawa i potęgą szczypiorniaka Vive Targi Kielce – dodaje szkoleniowiec.

Spotkania te zakończyły się dwoma porażkami. Najpierw nie do pokonania okazał się bramkarz Wilanowii, który w ostatnich minutach meczu bronił wszystkie strzały zawodników Wkry, a później bardziej doświadczeni okazali się gracze Vive, wykorzystując dodatkowo osłabienie w naszym zespole. Ostatecznie rywalizowaliśmy o miejsca 5-8, kończąc zmagania na szóstej lokacie. Wygrywając po drodze z Nike Ciechanów, Szczypiorniakiem Olsztyn, a ulegając po raz drugi Elektronikowi Brodnica.