Piłka ręczna. Szczypiorniści Wkry na szóstym miejscu

Piłkarze ręczni Wkry Bieżuń (rocznik 2001 i młodsi) zajęli szóste miejsce w silnie obsadzonym turnieju w Ciechanowie. Turniej wygrała Wisła Płock przed Wilanowią Warszawa i Vive Targi Kielce.
Szczypiorni�ci Wkry zaprezentowali si� bardzo dobrze

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

W Ciechanowie odbył się XIX Ogólnopolski turniej mini piłki ręcznej chłopców. W turnieju uczestniczyło szesnaście zespołów.

– W środowisku ten turniej uznawany jest za nieoficjalne mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej – mówi szkoleniowiec Wkry Bieżuń Daniel Liszewski. Mecze w grupach rozgrywane były systemem każdy z każdym i obowiązkowo każdy zawodnik drużyny musiał grać całą jedną kwartę i całą jedną odpoczywać – tłumaczy regulamin Liszewski

W pierwszej grupie eliminacyjnej nasz zespół spotkał się z gospodarzami Olimpikusem Ciechanów. Po bardzo dobrej grze naszej drużyny wygraliśmy bardzo wysoko, bo aż 33:17. Równie dobrze spotkanie rozegraliśmy z Borowiakiem Czersk (16:8). Niestety kolejne spotkanie nie było tak udane. Elektronik Brodnica pokonał nasz zespół, ale tylko jedną bramką.

– Zajęliśmy drugie miejsce w grupie i w kolejnej fazie musieliśmy mierzyć się z Wilanowią Warszawa i potęgą szczypiorniaka Vive Targi Kielce – dodaje szkoleniowiec.

Spotkania te zakończyły się dwoma porażkami. Najpierw nie do pokonania okazał się bramkarz Wilanowii, który w ostatnich minutach meczu bronił wszystkie strzały zawodników Wkry, a później bardziej doświadczeni okazali się gracze Vive, wykorzystując dodatkowo osłabienie w naszym zespole. Ostatecznie rywalizowaliśmy o miejsca 5-8, kończąc zmagania na szóstej lokacie. Wygrywając po drodze z Nike Ciechanów, Szczypiorniakiem Olsztyn, a ulegając po raz drugi Elektronikowi Brodnica.

Wyniki:

Wkra Bieżuń – Olimpikus Ciechanów 33:17

Wkra Bieżuń – Elektronik Brodnica 16:17

Wkra Bieżuń – Borowiak Czersk 16:8

Wkra Bieżuń – Wilanowia Warszawa 20:24

Wkra Bieżuń – Vive Targi Kielce 17:28

Wkra Bieżuń – Nike Ciechanów 19:17

Wkra Bieżuń – Szczypiorniak Olsztyn 25:20

O piąte miejsce

Wkra Bieżuń – Elektronik Brodnica 17:18

Końcowa klasyfikacja

1. Wisła Płock

2. Wilanowia Warszawa

3. Vive Targi Kielce

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.