Piłka ręczna. Trzecie miejsce Wkry

Szczypiorniści Wkry Bieżuń w czwartym turnieju obronili zajmowaną trzecią pozycję w grupie. Grając w bardzo okrojonym składzie w Węgrowie, pokonali miejscowy Niedźwiadek i zanotowali remis z warszawską Agrykolą. Trzecie miejsce w grupie sprawiło, że podopieczni Daniela Liszewskiego trafią do II ligi mazowieckiej i rywalizować będą o miejsca 8-17.
Szczypiorni�ci Wkry w okrojonym sk�adzie w W�growie nie przegrali

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Problemy kadrowe dotknęły szczypiornistów Wkry Bieżuń. Trener Daniel Liszewski w ostatnim turnieju ligowym w tym roku nie mógł skorzystać aż z czterech podstawowych zawodników. Do Węgrowa pojechało zaledwie siedmiu piłkarzy ręcznych. Mimo to udało się naszym zawodnikom zaprezentować z bardzo dobrej strony. Swoich zawodników po turnieju komplementował trener Daniel Liszewski.

– Jadąc w okrojonym składzie, poradziliśmy sobie i nie przegraliśmy żadnego spotkania – mówił.

W pierwszym pojedynku rywalem naszego zespołu byli gospodarze. Niesieni dopingiem swoich kibiców piłkarze z Węgrowa chcieli pokazać wyższość nad młodymi adeptami szczypiorniaka z Bieżunia. Dobra gra podopiecznych Liszewskiego w obronie, a także postawa między słupkami Adriana Kluczewskiego i skuteczne kontrataki pozwoliły, na co prawda niewielkie, ale zasłużone zwycięstwo. W spotkanie z Agrykolą bieżunianie weszli znakomicie. Czterobramkową przewagę na początku spotkania zaprzepaściliśmy niestety w drugiej połowie. Z upływem czasu uwidocznił się brak zmienników, nasi zawodnicy powoli zaczęli opadać z sił. Dodatkowo sytuację naszego zespołu pogorszyły kary indywidualne. Damian Przeradzki i Mateusz Rutkowski otrzymali dwuminutowe kary. Gra w podwójnym osłabieniu (pięciu graczy Wkry na siedmiu Agrykoli) sprawiła, że rywale wyszli na prowadzenie. Od tego momentu gra stała się bardzo wyrównana. Zacięta walka trwała już do końca meczu, który zakończył się remisem 18:18.

Bieżunianie tym samym zakończyli pierwszą część ligowych zmagań na trzeciej pozycji. Uplasowali się za plecami Kontry Warszawa i Czarnych Regimin, a przed Agrykolą i Niedźwiadkiem Węgrów. Pozycja ta daje naszym szczypiornistom możliwość gry w II lidze mazowieckiej o miejsca 8-17. Pierwsze zmagania drugiej części sezonu najprawdopodobniej rozpoczną się w lutym.

Wyniki:

Wkra Bieżuń – Niedźwiadek Węgrów 17:16

Wkra Bieżuń – Agrykola Warszawa 18:18

Skład: Adrian Kluczewski, Damian Przeradzki, Karol Budzich, Mateusz Rutkowski, Adam Florkowski, Patryk Sieradzki, Hubert Staniszewski

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.