Piłka ręczna. Wkra Bieżuń. Przewodzą stawce

Szczypiorniści Wkry Bieżuń, podopieczni Daniela Liszewskiego po dwóch turniejach zajmują pierwsze miejsce grupie w rozgrywkach II ligi mazowieckiej. Na parkiecie Bieżuńskiej Hali Sportowej odnieśli dwa zwycięstwa.
Bie�unianie s� na pierwszym miejscu w swojej grupie

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Na parkiecie Bieżuńskiej Hali Sportowej odbył się drugi turniej II ligi mazowieckiej z udziałem zespołów z Ciechanowa, Warszawy i Radomia. Powiat żuromiński reprezentowali szczypiorniści Wkry Bieżuń. Nasi gracze liczyli na dobry występ przed własną publicznością i to im się udało, choć do turnieju przystępowali osłabieni. Dwóch podstawowych rozgrywających z powodu choroby nie pojawiło się na parkiecie.

– Chłopcy wiedzieli, że jeśli chcemy powalczyć o miejsce pierwsze w grupie, to nie możemy już przegrać żadnego meczu – mówi szkoleniowiec Daniel Liszewski.

Zawodnicy zdawali sobie sprawę z wagi spotkań z Nike Ciechanów i Wilanowią Warszawa. Dlatego już w pierwszym spotkaniu z ich rówieśnikami z Ciechanowa zagraliśmy bardzo mocno w obronie. Uważna gra pozwoliła na uruchomienie szybkich kontr. Wprawdzie, co do skuteczności wykończenia tych kontrataków można mieć do zawodników trochę pretensji, to Wkra schodziła na przerwę, prowadząc dwiema bramkami. W drugiej połowie przewaga naszego zespołu stała się bardzo wyraźna. Po końcowej syrenie na tablicy świetlnej dużej przewagi punktowej widać nie było. Utrzymała się dwubramkowa przewaga, ale nawet na chwilę wynik ten nie był zagrożony. Jeszcze lepiej zaprezentowaliśmy się z zespołem z Warszawy. Podopieczni Liszewskiego byli lepsi w każdym elemencie gry, przewaga nie podlegała dyskusji, a na koniec wyniosła aż dwanaście bramek. Dwa zwycięstwa Wkry, a także porażka Nike Ciechanów z Liderem Radom złożyły się na to, że bieżunianie są liderem grupy. Następny turniej 31 marca w Warszawie.

Wyniki:

Wkra Bieżuń – Nike Ciechanów 24:22

Wkra Bieżuń – Wilanowia Warszawa 22:10

Skład: Mateusz Rutkowski (10 bramek), Paweł Kaźmierczak(5), Karol Budzich (13), Hubert Staniszewski(4), Daniel Kotowski(12), Damian Przeradzki(2), Adrian Kluczewski, Adam Florkowski

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.