Piłka ręczna. Wkra Bieżuń Reaktywacja na dobre

Piłka ręczna w powiecie żuromińskim reaktywowana na dobre. Jeszcze w ubiegłym roku młodzi szczypiorniści pod kierownictwem Daniela Liszewskiego rywalizowali tylko w turniejach. Teraz zostali zgłoszeni do ligi. Za nimi pierwsze spotkania.
Szczypiorni�ci Wkry wraz z prezesem klubu Jerzym Kowalkowskim, dyrektor szko�y w Bie�uniu Barbar� Dobrowolsk� i trenerem Danielem Liszewskim.

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl[img]https://[/img]

To na dobre reaktywacja piłki ręcznej w powiecie żuromińskim. Przy Danielu Liszewskim, piłkarzu ręcznym II ligowego Kasztelana Sierpc, trenerze „szczypiorniaka”, w Bieżuniu zawiązała się grupa amatorów tego sportu. Od roku rywalizowali w turniejach, w tym roku zgłoszeni zostali już do rozgrywek ligowych.

Rozgrywki Mazowieckiej Ligi Piłki Ręcznej w kategorii chłopców odbywają się systemem turniejowym. W każdym miesiącu odbywa się jeden turniej. Organizatorem pierwszych zmagań ligowych był zespół Czarnych Regimin. To właśnie z gospodarzami pierwsze spotkanie przyszło rozgrywać młodym szczypiornistom Wkry Bieżuń. Rywale byli lepsi od naszych zawodników w każdym elemencie gry. Od początku uzyskali przewagę i systematycznie powiększali ją. Drugie spotkanie było bardzo wyrównane. Niestety również zakończyło się naszą porażką. Wszystko jednak mogło potoczyć się inaczej. Wkra nie wykorzystała dwóch klarownych sytuacji po kontrataku, a także rzutu karnego.

Pierwszy turniej ligowy zakończyliśmy, zatem z dwoma porażkami. Szansa by zrehabilitować się będzie już 22 października. W Warszawie rywalizować będziemy z zespołami Agrykoli I Warszawa oraz Niedźwiadek Węgrów.

Wyniki:

Czarni Regimin – Wkra Bieżuń 21:10 (10:4)

Agrykola I Warszawa – Niedźwiadek Węgrów 14:11 (11:5)

Kontra I Warszawa – Wkra Bieżuń 15:12 (10:7)

Czarni Regimin – Agrykola I Warszawa 30:11 (21:6)

Niedźwiadek Węgrów – Kontra I Warszawa 3:28 (3:16)

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.