Poniatowo. Dzień ziemniaka

Dzień Ziemniaka w Poniatowie przybrał tradycyjnie formę festynu rodzinnego. Zgromadzeni ludzie spędzali czas przy ognisku, słuchając występów muzycznych.
Wyst�p duetu akordeonist�w Bagi�ski- Zakrzewski.

Adam Toruński

torunski.adam@gmail.com

Obchody Dnia Ziemniaka w Poniatowie rozpoczęły się od oficjalnych przemówień. Jako pierwsza głos zabrała zastępca przewodniczącego rady gminy Żuromin Barbara Michalska. Powitała ona wszystkich gości, życząc im udanej zabawy. Następnie przemawiał wicestarosta żuromiński, Mieczysław Olszlegier. Zwrócił on szczególną uwagę na obecność na festynie kandydatów do sejmu i senatu z naszego powiatu.

– Chciałbym, żeby powiat żuromiński reprezentowany był na arenie ogólnopolskiej przez osobę w nim mieszkającą. Parlamentarzysta z Płocka, Mławy czy innej miejscowości nie zna potrzeb naszego powiatu, tak dobrze jak człowiek z niego pochodzący. Taka osoba mogłaby znacznie zwiększyć możliwości działania w powiecie. Mamy pretendentów do sejmu i senatu z kilku partii, lecz od ich partyjnego pochodzenia zdecydowanie ważniejsze jest reprezentowanie właśnie naszego powiatu. To ich powinniśmy poprzeć – mówił wicestarosta.

[b]Moc atrakcji[/b]

Ludzi wchodzących na plac przy remizie witali przedstawiciele komitetów partyjnych jak i sami kandydaci do parlamentu. Rozdawali oni ulotki i namawiali do oddania głosu na konkretną osobę. Na świeżym powietrzu rozpalone zostało ognisko, nad którym można była usmażyć sobie kiełbaski i ogrzać się. Zgromadzonym czas umilał występ zespołu ,,Baston” z Janem Zagórskim na czele. Swoje umiejętności artystyczne zaprezentował też duet akordeonistów Bagiński- Zakrzewski. Obaj panowie to mieszkańcy naszego powiatu. Każdy mógł poczęstować się chlebem ze smalcem i kiszonymi ogórkami – miejscowymi wyrobami. Wśród zaproszonych gości, oprócz wicestarosty Mieczysława Olszlegiera znalazł się też proboszcz parafii Poniatowo Henryk Bysiak. Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna trwająca do rana.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.