Poniatowo. Odpust Matki Boskiej Szkaplerznej w Poniatowie

W niedzielę odbył się w Poniatowie parafialny odpust, który zgromadził rzeszę wiernych.
Wierni zgromadzeni na placu przy ko�cielnym

Tadeusz Manista, Adam Toruński

tadek.manista@op.pl

Kościół parafialny pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Poniatowie stał się miejscem do rocznego odpustu Matki Boskiej Szkaplerznej, który przypada na 16 lipca. Uroczysta Msza Święta rozpoczęta o godzinie 12:00 była celebrowana przez księdza kanonika Kazimierza Kowalskiego. On też wygłosił homilię do wiernych.

Piękna słoneczna pogoda sprzyjała modlącym się zgromadzonym zarówno na placu celebry jak również daleko poza nim. Na zakończenie Eucharystii odbyła się procesja wokół świątyni zakończona błogosławieństwem.

Odpust w Poniatowie od wielu lat przyciąga ogrom ludzi. Tak było też i w tym roku. Według tradycji katolickiej przybyli wierni mogli zyskać odpust zupełny grzechów. Uroczystości uświetnił występ miejscowej orkiestry dętej. Nieodłącznym elementem poniatowskiego odpustu jest obecność kramów z zabawkami i słodyczami. Niestety w związku z tym faktem nie obyło się bez nieprzyjemnych wydarzeń. Przybyli ze straganami sprzedawcy chcieli rozstawiać się na niedawno modernizowanym placu przy kościele, który nie jest przeznaczony do wykorzystywania w ten sposób. W tej sytuacji musiała interweniować straż miejska. Wobec przybyłych funkcjonariuszy posypały się inwektywy, ale udało im się załagodzić sytuacje i sprzedawcy przenieśli się na plac przy remizie. Elementem kończącym wydarzenia odpustowe była zabawa taneczna trwająca aż do rana.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.