Poniatowo. Otwarcie boiska

Uroczystość otwarcia boiska wielofunkcyjnego przy Samorządowej Szkole Podstawowej w Poniatowie połączona była z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.
Przedstawiciele w�adz podczas oddania boiska

Adam Toruński

torunski.adam@gmail.com[img]https://[/img]

Wielu zaproszonych gości zjawiło się na uroczystościach otwarcia boiska wielofunkcyjnego w Poniatowie, które odbyły się 14 października. Do Poniatowa przyjechali: pani Maria Jędrzejewska – zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Żuromin, pani Barbara Michalska – zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żurominie, pan Andrzej Długołęcki – Przewodniczący Rady Lokalnej Grupy Działania oraz kierownik Zespołu ds. Regionalnej Polityki Rynku Pracy i EFS filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ciechanowie, Sylwia Stańko – kierownik biura LGD, pan Łukasz Kapczyński p.o. kierownika Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej filia WUP w Ciechanowie, pani Marianna Budzińska- architekt z Żuromina oraz pan Wojciech Gowin – pracownik Wydziału Infrastruktury, Budownictwa, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Żurominie, a także przedstawiciele Rady Rodziców. Uczniowie klas II-IV pod kierunkiem wychowawców przygotowali montaż słowno- muzyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Obejrzeli go wszyscy zaproszeni goście. Po części artystycznej głos zabrała dyrektor szkoły Sylwia Antoszewska. Podziękowała przybyłym gościom za pracę, jaką włożyli w przedsięwzięcie, którego efektem jest boisko przy szkole w Poniatowie. Podkreśliła także, jak ważne jest podnoszenie i krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

– Nowe boisko rozszerza wachlarz zajęć z wychowania fizycznego. Jest dowodem również na to, że szkoła się rozwija i może zapewnić wszechstronny rozwój młodzieży, nie tylko umysłowy, ale i sportowy – mówiła dyrektor Antoszewska.

Złożyła także życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty. Później odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi. Teraz boisko z nawierzchnią poliuretanową, wybudowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich będzie używane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Poniatowie.

– To świetna inwestycja. Jest to pierwszy obiekt zrealizowany w ramach konkursu „Odnowa i rozwój wsi” ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania. Posiada nowoczesną nawierzchnię i umożliwia rozegranie zawodów w wielu dyscyplinach sportowych – chwali nowe boisko dyrektor Sylwia Antoszewska.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.