Poniatowo. Zabawa choinkowa w Poniatowie

W Domu Strażaka w Poniatowie odbyła się zabawa choinkowa. Miała ona miejsce 12 lutego i zorganizowana została przez Radę Rodziców miejscowej Szkoły Podstawowej, grono pedagogiczne i osoby z nimi zaprzyjaźnione.

Adam Toruński

torunski.adam@gmail.com

W Domu Strażaka w Poniatowie odbyła się zabawa choinkowa. Imprezę otworzyła Pani dyrektor Sylwia Antoszewska. Przywitała ona wszystkich zgromadzonych i zaprosiła do pierwszego punktu uroczystości. Były to występy dzieci ze szkoły podstawowej i niepublicznego przedszkola w Poniatowie. Licznie zgromadzona widownia, w skład której wchodziły nie tylko dzieci, ale też dorośli z Poniatowa i okolicznych miejscowości, mogła zobaczyć między innymi serię wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, opowiadanie o porach roku, perypetie miłosne pary słowików czy też nową połączoną wersję Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi i nie tylko. Aktorzy kilkakrotnie otrzymywali gromkie brawa, co niewątpliwie było zasługą pań przygotowujących dzieci, jak i samych aktorów. Przedstawienie przygotowywały: Dorota Kowalczyk, Monika Wieczorkowska, Grażyna Antosiak, Joanna Jaroszewska, Jolanta Gowin, Irena Wiźlic i Agnieszka Pawlak.

– Spadło dzisiaj trochę śniegu, więc i Mikołaj niedługo dojedzie- mówiła pani dyrektor. Głos zabrały również osoby zaproszone. Zastępca przewodniczącego rady gminy Barbara Michalska powiedziała kilka słów wyrażających radość z możliwości uczestniczenia w takiej uroczystości. Podobnie wyraziła się również zastępca burmistrza Maria Jędrzejewska, dodatkowo składając ważną deklarację ufundowania wycieczki dla dzieci. W chwilę po zakończeniu przedstawień w sali pojawił się św. Mikołaj. Wręczył on mnóstwo paczek dla dzieci i później pozował do zdjęć, które chcieli sobie z nim zrobić także dorośli. Dostarczyło to biorącym udział w zabawie mnóstwo śmiechu. Mikołaj częstował wszystkich zgromadzonych cukierkami i przyłączył się do tańca z dziećmi. O godzinie 22:00 skończyła się część przeznaczona dla dzieci z podstawówki, a rozpoczęła zabawa taneczna dla młodzieży trwająca aż do rana.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.