Poniatowo/Chamsk Gminne inwestycje

Na terenie gminy Żuromin prowadzone są inwestycje, które będą służyły dzieciom i młodzieży. W Poniatowie i Chamsku budowane są boiska wielofunkcyjne. W Poniatowie ponadto powstał plac zabaw. Łączna wartość tych przedsięwzięć to prawie 700 tysięcy złotych.
Dzieci ch�tnie korzystaj� z placu zabaw.

Adam Toruński[img]https://[/img]

torunski.adam@gmail.com

– Plac zabaw, który znajduje się przy poniatowskiej remizie, to inicjatywa mieszkańców tej miejscowości – mówi zastępca przewodniczącego rady gminy Żuromin Barbara Michalska. Pieniądze na tę inwestycję pochodzą z funduszu sołeckiego, czyli takiego funduszu, z którego środki zostają rozdysponowane w sposób, który wybiorą obywatele i który pokrywa się z planami radnych i Urzędu Gminy – tłumaczy radna Barbara Michalska.

Poniatowianie zdecydowali się na plac zabaw dla dzieci. Na placu przy remizie wyznaczony został teren, który został ogrodzony. Na tym terenie zainstalowane zostały dwie huśtawki i jeden duży zestaw zabawowy. Urządzenia te zostały wykonane przez firmę ,,Place Zabaw Frajda” z miejscowości Konopnica. Ponadto zainstalowane mają zostać ławki dla rodziców. Koszt tej inwestycji to 21500 zł.

– Jestem zadowolona z tego przedsięwzięcia. W czasie wakacji dzieci chętnie korzystają z placu zabaw, spędzają czas miło i bezpiecznie, co jest szczególnie ważne, podczas gdy w remizie odbywają się wesela. To także pomaga w integracji dzieci i rodziców. Uważam, że takie miejsca powinny znaleźć się w każdej miejscowości. Mieszkańcom Poniatowa dziękuję za wykonanie ogrodzenia – mówi Barbara Michalska.

Nieopodal, w tej samej miejscowości, przy Szkole Podstawowej trwają prace związane z budową boiska wielofunkcyjnego. Takie boisko pojawi się również w Chamsku. Boiska będą pokryte nawierzchnią tartanową. Będzie można tam uprawiać m.in. piłkę nożną, siatkówkę, tenis ziemny i koszykówkę. Prace trwają już od ubiegłego roku, ale kluczowym terminem był 9 maja 2011r., kiedy to burmistrz Zbigniew Nosek podpisał dokumenty związane z dofinansowaniem inwestycji ze środków Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych i stowarzyszenia – Lokalnej Grupy Działania. Gmina otrzymała 456 tysięcy złotych, co stanowi poważne wsparcie przy ogólnym koszcie budowy – 672589 złotych. Obydwa boiska mają zostać oddane do użytku do 15 września tego roku, ale dowiedzieliśmy się już we wtorek od wykonawców boiska w Poniatowie, że to tylko termin formalny, a prace są praktycznie zakończone.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.