Płoński. Druga lokata LO Żuromin

Dziewczęta reprezentujące Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie zajęły drugie miejsce w rozgrywkach piłki siatkowej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych na szczeblu rejonowym. Podczas turnieju rozgrywanego w Płońsku, uległy tylko zespołowi ,,Rutki” Płońsk.

Adam Toruński

torunski.adam@gmial.com

Turniej o mistrzostwo rejonu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt odbywał się 15 marca w hali przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Płońsku. Nasz powiat reprezentowały siatkarki Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie, które zwyciężyły w rozgrywkach na szczeblu powiatowym. Sześć drużyn stawiło się tego dnia na parkiecie płońskiej hali i przydzielone zostało do dwóch grup, w których rywalizacja odbywała się na zasadzie ,,każdy z każdym”. Pierwsze spotkanie licealistki z Żuromina rozegrały z drużyną UKS ,,Rutki” Płońsk działającą przy Zespole Szkół nr 2 w Płońsku. Inauguracyjny set nie potoczył się po ich myśli, przegrały, już od początku seta, tracąc kilka oczek do rywalek. Druga partia i tie-break wyglądały całkiem inaczej. Żurominianki nawiązały wyrównaną walkę, a w decydujących momentach potrafiły zagrać skutecznie i zwyciężały. Drugą grupową potyczkę stoczyły z I LO w Mławie. Pierwszy i drugi set wyglądały podobnie. Dwukrotnie po zaciętej walce wygrywały żurominianki. Po zajęciu pierwszego miejsca w grupie, licealistki zagrały w półfinale z drugim zespołem drugiej grupy. Były to dziewczęta z UKS-u ,,Dwójki” Ciechanów. Był to mecz bez większej historii. Dwa szybkie sety zadecydowały o znalezieniu się naszego zespołu w finale. W tym dziewczętom z LO w Żurominie przyszło się ponownie mierzyć zespołem UKS-u ,,Rutek” Płońsk, który pokonały w rywalizacji grupowej. Pierwsza finałowa partia toczyła się po myśli żuromińskiej drużyny do stanu 23:18. Wtedy na zagrywce stanęła po stronie płońszczanek świetnie serwująca siatkarka. Po nieudanych przyjęciach zdobyła z zagrywki kilka punktów pod rząd i doprowadziła do stanu 24:23 dla Płońska. Pierwszy set zakończył się rezultatem 26:24. W drugiej partii żuromińskie licealistki zagrały zdecydowanie lepiej i bez większych trudności doprowadziły w kolejnym meczu do stanu 1:1. W trzecim secie ponownie początek należał do naszej ekipy. Dziewczyny z LO prowadziły już 13:8, by ponownie w końcówce zagrać gorzej i przegrać 15:13.

Skład: Karolina Dwużnik, Beata Pargólska, Paulina Puchalska, Katarzyna Spychała, Ola Waszkiewicz, Karolina Stańczak, Paulina Piórkowska, Aleksandra Krzemińska, trener Mariusz Milewski