Powiat. Absolutorium dla Zarządu Powiatu

W środę Radni Rady Powiatu Żuromińskiego udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu Żuromińskiego z tytułu wykonania budżetu za 2010 rok.
1.1 Przewodnicz�cy Zarz�du Powiatu �uromi�skiego podzi�kowa� za udzielenie absolutorium

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa1@gmail.com

Pozytywną opinię w sprawie absolutorium za wykonanie budżetu wydała Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie, Komisja Rewizyjna i Komisja Planowani Budżetu i Finansów. Podstawą do wydania pozytywnych opinii było zachowanie równowagi budżetowej dochodów i wydatków i nieprzekroczenie planowanych wydatków w 2010 roku. Przy dziesięciu głosach za i pięciu wstrzymujących, Zarząd Powiatu Żuromińskiego uzyskał absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok ubiegły.

– W związku z tym, że mamy ocenić pracę Zarządu poprzedniej kadencji, którego pracy w ogóle nie znałem i nie brałem udziału w pracach nad budżetem na 2010 rok, w głosowaniu wstrzymam się od głosu – uzasadniał Radny Michał Bodenszac.

Większością głosów Zarząd Powiatu uzyskał absolutorium. Za jego udzielenie Radnym podziękował Przewodniczący Zarządu Powiatu Żuromińskiego Janusz Welenc.

– Dziękuje pani Skarbnik, pani Sekretarz, kierownikom jednostek, dyrektorom wydziałów i pracownikom wszystkich jednostek organizacyjnych Powiatu, wszystkim tym, którzy przyczynili do tego, że wykonanie budżetu było sprawne i efektywne – mówił Janusz Welenc. – Jako przewodniczący Zarządu jestem strażnikiem pieniędzy publicznych, żeby były wydatkowane efektywnie – dodał starosta.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.