Powiat. Akcja „Znicz” w powiecie żuromińskim

Od piątku od godziny 14 policja żuromińska rozpoczyna akcję „Znicz”. Jan Składanowski Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego apeluje o ostrożną jazdę, gdyż ulice w okresie świąt będą wyjątkowo zatłoczone. –Zwracamy się również z apelem, żeby mieszkańcy, którzy groby bliskich będą odwiedzali w swoich miejscowościach, udali się na cmentarz pieszo – dodaje Składanowski.

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com

– Będziemy sprawdzać trzeźwość, prędkość, czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy, czy dzieci przewożone są w fotelikach – ostrzega aspirant Składanowski.

Akcja „Znicz” rozpocznie się już w piątek o godzinie 14. Od tej godziny dyżury policji będą wzmożone. Drogówce w akcji pomagać będą policjanci z prewencji, a także Ochotnicza Straż Pożarna. W Żurominie przygotowano dzięki uprzejmości osób prywatnych dodatkowe parkingi na ich przycmentarnych działkach. W razie potrzeby policjanci z drogówki będą kierować ruchem. W rejonach cmentarzy obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h. dodatkowo w poniedziałek o godzinie 14 będzie w Żurominie wyłączona sygnalizacja, co ułatwić ma powrót z cmentarza.

O efektach akcji Znicz porozmawiamy już po Wszystkich Świętych.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.