Powiat. Będą zmiany w statucie powiatu

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Żuromińskiego powołano Doraźną Komisję do opracowania zmiany Statutu Powiatu Żuromińskiego.
Radni g�osuj� nad powo�anie komisji wprowadzaj�cej zmiany w statucie

Wniosek o powołanie takiej komisji złożyło dziewięciu radnych: Michał Bodenszac, Marek Budzich, Aneta Goliat, Zbigniew Włocki, Mariusz Jarzynka, Henryk Mac, Stanisław Drążewski, Waldemar Cecelski i Lech Kosek. We wniosku zwrócili uwagę, że w statucie nie były wprowadzane zmiany od 5 lat. Część obecnego statutu wymaga uszczegółowienia lub zmiany. Brakuje w nim również zapisów procedur postępowania w niektórych przypadkach. W skład komisji weszło sześciu radnych: Marek Budzich, Stanisław Drążewski, Mariusz Jarzynka, Jerzy Rzymowski, Piotr Wlizło i Michał Bodenszac, który został przewodniczącym komisji. W pracach nad zmianami statutu chciała również uczestniczyć Aneta Goliat, ale ze względu na planowane pory posiedzeń, musiała zrezygnować.

Pierwsze posiedzenie komisji statutowej odbędzie się prawdopodobnie w połowie grudnia. Jej prace muszą się zakończyć do końca czerwca 2012 roku.

Ewa Jabłońska

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.