Powiat. Będzie ciasno. Bądźcie ostrożni!

8 zabitych i 68 rannych – to bilans zeszłorocznego 1 listopada w województwie mazowieckim. Na szczęście w naszym powiecie nie zanotowaliśmy żadnego wypadku, a tylko jedną kolizję. - We wszystkich Świętych w zeszłym roku było u nas bardzo bezpiecznie – mówi Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego st. aspirant Jan Składanowski - Zrobimy wszystko, żeby podobnie było i w tym roku – dodaje.Akcja Znicz w naszym powiecie rozpoczyna się już od czwartku 31 października.
Drog�wka w tym roku patrolowa� b�dzie tereny przy cmentarzach

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com

W czwartek 31 października o godzinie 14:00 rozpoczyna się akcja Znicz. Trwać będzie do 3 listopada do godziny 24:00. Podczas tej akcji policja, straż ochotnicza i miejska szczególnie nadzorować będzie tereny przy cmentarzach. Patrole policyjne rozstawione będą tam, gdzie spodziewany jest największe natężenie ruchu.

Jak informuje nas Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego starszy aspirant Jan Składanowski drogówka będzie zwracać szczególną uwagę na prędkość pojazdów oraz sprawdzać będzie stan trzeźwości kierowców.

W tym roku po raz pierwszy przy żuromińskim cmentarzu do ruchu włączona będzie obwodnica.

– Problemów możemy się spodziewać przy wjeździe z przyporządkowanej ulicy Lidzbarskiej w ulicę Okrężną – mówi Jan Składanowski – Gdyby tam zrobił się zator, natychmiast policjanci z drogówki zaczną kierować ruchem.

1 listopada od godziny 13:00 wyłączona będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Lidzbarskiej i Wyzwolenia w Żurominie.

– Takie rozwiązanie ułatwi przejazd samochodom wracającym z cmentarza – mówi Składanowski – Tu też, kiedy zajdzie potrzeba, ruchem kierowali będą policjanci – dodaje.

Zeszły rok w naszym powiecie bardzo bezpieczny. Nie było żadnego wypadku ani groźnego zdarzenia To nie tylko zasługa policji, ale i Was, Czytelnicy – Kierowcy, którzy potrafiliście zachować ostrożność w trudnych warunkach, gdy natężenie ruchu jest duże.

– I w tym roku apeluję o ostrożną jazdę. Proszę uważać na pieszych i rowerzystów. A ci, którzy na cmentarz nie muszą jechać samochodem, niech nie jadą. Policja również będzie czuwać – mówi Jan Składanowski.

Parkowanie w Żurominie

Jak zwykle i tym razem przy cmentarzu 1 listopada będzie ciasno. Jak co roku będzie tam można korzystać z dodatkowych miejsc do parkowania. Łąki swojej użyczył pan Cichoń, fragmentu działki pan Karczewski. Policja zwróciła się z prośbą do Zarządu Dróg o udostępnienie drogi serwisowej przy obwodnicy.

– Drogi te przede wszystkim służą rolnikom, żeby mogli dojechać na swoje pola. Tego dnia nie będą użytkowane przez rolników, więc mogą posłużyć jako parking – argumentuje Składanowski.

Składanowski apeluje również, żeby kierowcy posłuszni byli nie tylko funkcjonariuszom policji, którzy będą sprawowali patrole przy wszystkich cmentarzach w powiecie, ale też ochotnikom ze straży pożarnej, którzy w tym dniu pomagać będą policji w utrzymaniu porządku. W Żurominie dodatkowo wolontariuszami będą harcerze.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.