Powiat. Co czwarty maturzysta w powiecie oblał maturę

W ubiegłym tygodniu maturzyści poznali wyniki egzaminu z którym zmagali się w maju. W powiecie żuromińskim nie zdały matury 124 osoby. Tylko połowa z nich ma jeszcze szanse go poprawić w sierpniu. Najtrudniejsza okazała się matematyka.
Maturzy�ci z LO w �urominie po raz kolejny zdali egzamin najlepiej

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa1@gmail.com

W ubiegły czwartek maturzyści poznali wyniki egzaminu. Prawie co czwarty matury nie zdał. Z 448 abiturientów z powiatu żuromińskiego, maturę zdało 324 uczniów. Według informacji opublikowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Warszawie, zdawalność w powiecie żuromińskim wyniosła 71%, średnia krajowa zdawalność to 75%. Ze 124 uczniów, którzy nie zdali egzaminu, możliwość jego poprawiania w sierpniu ma 87 uczniów.

Najlepsi licealiści z Żuromina

Tak jak w ubiegłych latach i w tym roku najlepiej wypadli maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie. Z 168 maturzystów egzaminu nie zdało 6 osób, pięcioro z nich ma możliwość zaliczenia egzaminu w sierpniu. Około 10 uczniów uzyskało 100% możliwych do zdobycia punktów. Wyniki maturzystów LO zadawalają dyrektora szkoły

– Jestem zadowolony z wyników matury, bardzo dużo osób uzyskało powyżej 90% możliwych punktów – mówi dyrektor liceum Wojciech Gralewski.

W LO podobnie jak w poprzednim roku zdało 96,43% uczniów.

LO w Bieżuniu

W bieżuńskim liceum do egzaminu przystąpiło 48 uczniów. Nie zdało go 12 osób, z których 11 ma możliwość przystąpienia do egzaminu poprawkowego. Aż dziewięcioro maturzystów oblało z matematyki. Egzamin zaliczyło 75% uczniów tej szkoły. W ubiegłym roku zdawalność była wyższa, wyniosła 84,6%

[b]

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie

[/b]

W żuromińskim ZSP do matury przystąpiło 114 osób, z czego 52 nie uzyskało wystarczającej do zaliczenia egzaminu liczby punktów. Większość z nich nie zdała z matematyki. Z języka polskiego zdawalność w tej szkole wyniosła 96%. Dla 34 z tych, którzy nie zdali, istnieje jeszcze szansa na uzyskanie świadectwa maturalnego w tym roku. Pozostali mogą przystąpić do matury ponownie dopiero za rok.

– Nie jest to zbyt dobry wynik ale myślę że nie jest też zły, choć jak zawsze mogło być lepiej – mówi dyrektor Maria Skolmowska-Karpińska

W tym roku w ZSP w Żurominie matura wypadła lepiej niż rok temu. Zdawalność wynosi 54,4% a w 2010 roku 38,6%.

[b]Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej[/b]

Spośród 30 licealistów z ZSP w Zielonej matury nie zdało 8 uczniów. Wszyscy z nich mają możliwość otrzymania świadectwa maturalnego w tym roku, oczywiście pod warunkiem, że zaliczą sierpniową poprawkę. W tamtejszym technikum z 88 zdających nie zdało 46 osób i tylko 29 może zdawać egzamin poprawkowy. Biorąc pod uwagę wszystkim maturzystów ZSP w Zielonej, egzamin zdało 55,93%.

[b]

Najtrudniejsza matematyka[/b]

Co piąty maturzysta w Polsce nie zaliczył egzaminu maturalnego z matematyki. W powiecie żuromińskim to ten przedmiot był również zmorą zdających. Ponad 60 abiturientów nie zaliczyła egzaminu z tego przedmiotu. W LO w Żurominie z matematyki nie zdały 3 osoby, w LO w Bieżuniu 9 osób, w ZSP w Zielonej 27 uczniów, w ZSP w Żurominie 23 osoby.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.