Powiat. Do szkoły

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Tak jest również z wakacjami. Wczoraj uczniowie z 4 szkół ponadgimnazjalnych, 10 gimnazjów i 25 szkół podstawowych, podobnie jak ich rówieśnicy w całej Polsce rozpoczęli rok szkolny.
W czwartek we wszystkich szko�ach powiatu zabrzmia� pierwszy dzwonek (na zdj. Uroczysto�� rozpocz�cia roku z Zespo�u Szk� nr 1 w �urominie z wrze�nia 2010)

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa1@gmail.com

Okres laby i leniuchowania zakończył się z dniem 1 września. Uczniowie mają przed sobą 10 miesięcy nauki. Ale dla tych, którzy nie bardzo lubią chodzić do szkoły, dobra wiadomość, kolejne wakacje rozpoczną się już 29 czerwca. Dłuższa przerwa w zajęciach szkolnych rozpocznie się 23 grudnia i potrwa do 2 stycznia 2012 roku. Zaledwie po paru dniach w piątek przypada 6 stycznia, czyli nowo ustanowiony dzień wolny od pracy. Ferie zimowe kończące I semestr roku szkolnego w województwie mazowieckim rozpoczną się 16 stycznia. Przerwa na święta wielkanocne potrwa od 5 do 10 kwietnia. Natomiast maturzyści będą się zmagać z egzaminami pisemnymi od 8 do 10 maja. Uczniowie młodszych klas szkół ponadgimnazjalnych w tym czasie będą mieli wolne. Kolejnym świętem, które da uczniom wolne jest Boże Ciało, które tradycyjnie wypada w czwartek, w tym roku 7 czerwca więc 8 czerwca został ustanowiony dniem wolnym. Cała masa dni wolnych, więc rok szkolny szybko minie.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.