Powiat. Doskonały wynik żuromińskiej „dwójki”

W połowie czerwca uczniowie trzecich klas gimnazjów poznali wyniki egzaminu. W powiecie żuromińskim najlepiej napisali go uczniowie z Gimnazjum Nr 2 w Żurominie.
W kwietniu uczniowie gimnazj�w pisali egzamin, dzi� poznali�my jego wyniki.

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa1@gmail.com

Uczniowie trzecich klas gimnazjum w połowie kwietnia przystępowali do trzydniowego egzaminu. W powiecie żuromińskim przystąpiło do niego 562 uczniów z 10 szkół w powiecie. Test miał sprawdzić wiedzę humanistyczną uczniów, matematyczno – przyrodniczą i z języka obcego.

[b]„Dwójka” najlepsza[/b]

Ogólnopolski średni wynik uzyskany przez gimnazjalistów w podczas tegorocznego egzaminu to 25,31 punktów na 50 możliwych z części humanistycznej i 23,63 na 50 z części matematyczno-przyrodniczej. W powiecie żuromińskim średnia z części humanistycznej wynosi 24,69, w części matematyczno – przyrodniczej 24,25 punktów.

W powiecie żuromińskim najlepsze wyniki uzyskali gimnazjaliści z Gimnazjum nr 2 w Żurominie. Średnia punktów uczniów tej szkoły była wyższa od średniej krajowej i średniej powiatu. Do egzaminu przystąpiło 89 uczniów tej szkoły. W części humanistycznej średni wynik wynosi 31,02, w części matematycznej 32,92. Z języka angielskiego średni wynik to 29,71 a z języka niemieckiego 32,64. Najlepszy wynik z egzaminów w „dwójce” uzyskała Weronika Łyczek.

– Jestem bardzo zadowolony z wyników egzaminu – mówi dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Żurominie Roman Lewandowski – dużo uczniów uzyskało powyżej 80 punktów.

Taki wynik premiuje tych uczniów w kwalifikacjach do szkół ponadgimnazjalnych.

[b]Świetny wynik Gimnazjum w Siemiątkowie[/b]

Dobrze wypadli też uczniowie z Siemiątkowa. Wyniki egzaminów uczniów z Siemiątkowa są wyższe niż w tamtym roku. Dyrektorzy jednak zgodnie twierdzą, że nie można porównywać wyników tegorocznych z tymi z ubiegłego roku, ponieważ ten egzamin był trudniejszy. Z części humanistycznej egzaminu średnia gimnazjalistów z Siemiątkowa jest wyższa niż średnia w powiecie i wynosi 25,57. Najlepszy wynik uzyskała Martyna Bielska. Z części matematyczno – przyrodniczej średnia tej szkoły wynosi 24, 69, a najlepiej napisała ją Kinga Grabowska. Z języka angielskiego najlepiej napisała egzamin Patrycja Ambrochowicz, która uzyskała 49 punktów.

– Jestem zadowolona z wyników egzaminu – mówi dyrektor Gimnazjum w Siemiątkowie Iwona Grabowska – taki wynik to zasługa uczniów są ambitni i dużo się uczą.

[b]Pozostali blisko średniej krajowej[/b]

Pozostałe szkoły w naszym powiecie również nie wypadły źle. Ich średnia jest bliska średniej krajowej lub nieznacznie niższa .

Gimnazjum w Bieżuń – część humanistyczna – 24,72, część matematyczno – przyrodnicza – 24,89.

Gimnazjum w Zielonej – część humanistyczna 21,43, część matematyczno – przyrodnicza 22,73.

Gimnazjum w Lubowidzu – część humanistyczna 25,71, matematyczno – przyrodnicza 27,32.

Gimnazjum w Syberii – część humanistyczna 24,48, matematyczno – przyrodnicza 19, 45.

Gimnazjum w Zieluniu – część humanistyczna 20,94, część matematyczno – przyrodnicza 20,11.

Gimnazjum w Lutocinie – część humanistyczna 20,5, część matematyczno – przyrodnicza 21,4.

Gimnazjum Nr 1 w Żurominie – część humanistyczna 23,1, część matematyczno – przyrodnicza 20,9.

Gimnazjum w Kuczborku – część humanistyczna 24,87, część matematyczno – przyrodnicza 24,62.

Wyniki egzaminu z części humanistycznej i matematyczno – przyrodniczej będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej, Test z języka obcego tylko diagnozuje jego znajomość.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.