Powiat. Jednak jest rekord!

Pieniądze zebrane podczas XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie żuromińskim zostały już policzone. W powiecie żuromińskim padł znowu rekord. Zebrano 65 447 złotych.
Sztab �uromi�ski podczas fina�u w �uromi�skim Centrum Kultury. Druga od lewej Barbara Leje� szefowa sztabu

Ewa Jabłońska

e.jablonska@kurierkurierzurominski.pl

Obydwa sztaby działające na terenie naszego powiatu policzyły pieniądze zebrane podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Bieżuniu zebrano 24 047 złotych. W Żurominie 41 400 złotych – czyli w samym Żurominie zebrano o około 4 tys. złotych więcej niż w ubiegłym roku. Jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia nic nie wskazywało, że uda się pobić rekord. Wówczas informowaliśmy Czytelników, że w Żurominie zebrano 31 tysięcy, a pieniądze są jeszcze liczone. A jednak rekord padł. W całym powiecie żuromińskim zebrano natomiast około 1000 złotych więcej niż w roku 2011. Sztab żuromiński rejonem swoich działań obejmował gminę Żuromin, Lubowidz, Lutocin, Kuczbork i Siemiątkowo. Oprócz „złotówek” zebrano złotą bransoletkę i obrączkę, 42 funty, 17 euro, 8 koron szwedzkich.

– Chciałabym podziękować wolontariuszom i ich opiekunom za udział w zbiórce pieniędzy i tym, którzy przyszli do Żuromińskiego Centrum Kultury, żeby uczestniczyć w Finale – mówi szefowa żuromińskiego sztabu Barbara Lejeń – i już zapraszamy na Orkiestrę w przyszłym roku – dodaje.

W tym roku zbierano pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet w ciąży z cukrzycą. Na terenie powiatu kwestowało około 180 wolontariuszy.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.